گوناگون

ده ها نفر ایرانی در میان کشته شدگان انفجار در حله عراق

یک انفجار در مرکز عراق ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته است. شمار کشته‌ها حداقل ۸۰ نفر گزارش شده است. گفته می شود چهل نفر از آن ها ایرانی هستند. داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است …

به گزارش خبرگزاری فرانسه، انفجار یک تانکر بمب گذاری شده در منطقه الشوملی، سه راهی اصلی نجف ، کربلا و القادسیه عراق حداقل ۷۰ کشته به دنبال داشته است که اکثر آنها زائران ایرانی هستند

انفجار در نزدیکی یک پمپ بنزین رخ داده است. در جریان این انفجار تانکر سوخت بمب گذاری شده بیش از شش اتوبوس حامل زائرین را هدف قرار داد.

سه راهی الشوملی محل اصلی بازگشت زائران ایرانی از دو شهر کربلا و نجف به سمت مرز مهران و بالعکس است .

الشوملی وابسته به استان بابل عراق و در شصت کیلومتری شرق شهر الحله مرکز بابل است.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، زمینه انتقال  مجروحان در صورت امکان جابجایی آنان حتی همین امشب نیز وجود دارد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از استقرار اتوبوس آمبولانس های هلال احمر در مرز ایران خبر داد.
در همین حال؛ سرکنسول ایران در کربلا نیز درباره اقدام تروریستی عصر پنجشنبه گروه‌های داعش تأکید کرد که به دلیل شدت سوختگی، شناسایی اجساد با کندی صورت می گیرد.
میرمسعود حسینیان در گفت وگو با ایرنا یادآورشد: در این اقدام تروریستی با توجه به اینکه در محل پمپ بنزین بوده، دو اتوبوس و تعدای مینی‌بوس و چند دستگاه خودروی شخصی به طول کامل از بین رفته‌ است.
بنا بر آخرین گزارش ها، در این اقدام تروریستی حدود ۷۵ نفر از زائران اربعین کشته شده اند که بیشترین ان ها ایرانی بوده اند. گفته می شود بیش از چهل نفر از قربانیان این حادثه ایرانی هستند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا