گوناگون

جرقه‌ای در انبار باروت

لغو سخنرانی مطهری در مشهد در واقع جرقه‌ای در انبار باروت بود و سخنان صادق لاریجانی نیز بیان‌کننده آن است که اعتراض‌های او به سران قوای دیگر فراتر از این موضوع است. او در سخنرانی‌ روز چهارشنبه‌اش بحث حساب‌های بانکی را مطرح کرد ، حساب‌هایی پیش‌تر برخی سایت‌های خبری مدعی شده بودند که ۶۳ حساب شخصی به اسم صادق لاریجانی وجود دارد و سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان به این حساب‌ها به طور غیرقانونی واریز می‌شود. صادق لاریجانی این خبرها را هجمه‌ای علیه خود خواند و گفت که «یکی از نمایندگان فراکسیون  در تریبون مجلس مستقیم به این شایعه سازی‌ها علیه رئیس قوه قضاییه» دامن زده است…
477466s.jpg

چرا صادق لاریجانی از درخواست بررسی حسابهای بانکی اش عصبانی است؟

سینا پاکزاد در سایت زیتون می نویسد: اشاره صادق لاریجانی به محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی  است که «در روزهای گذشته موضوع این حساب‌ها را پیگیری کرده و از وزیر اقتصاد و امور دارایی خواسته که درباره حساب‌ها توضیح دهد. هر چند علی طیب‌نیا خبرهای مطرح شده در این زمینه را نادرست خوانده و گفته که تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است اما هنوز این موضوع خاتمه نیافته است و در مجلس زمزمه‌ها برای پیگیری موضوع به گوش می‌رسد. صادقی در صفحه توییتر خود تصویر برگه طرح سوال از وزیر اقتصاد را منتشر کرده و گفته که این سوال را تقدیم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی کرده است. وزیر اقتصاد گفته بود که از ۲۰ سال پیش با هماهنگی خزانه‌داری کل و بانک مرکزی٬ مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه‌قضاییه به صورت سپرده در سیستم بانکی قرار گرفته است. حالا محمود صادقی می‌خواهد که وزیر اقتصاد گزارشی از حساب‌های یادشده و مبالغ و وجوه واریز شده و موارد مصرف آن را جهت تنویر افکار عمومی اعلام کند».

همچنین وب سایت روزنامه قانون، متن سوال این نماینده در مورد حساب های قوه قضائیه را منتشر کرده است که در قالب طرح سوال از وزیر دادگستری به هیات رئیسه مجلس تحویل شده است. آقای مازنی، دومین نماینده مجلس است که خواستار توضیح در مورد حساب های بانکی قوه قضایی شده است که از رئیس قوه قضاییه خواهد برای پاسخگویی به مطالبی که در مورد حساب های بانکی شخصی او منتشر شده، گزارشی از عملکرد حساب‌هایش در پنج سال گذشته را منتشر کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا