گوناگون

نگاه اجمالی به رفتار عجیب صدا و سیما در سه روز گذشته؛

سه اتفاق مهم در سه روز گذشته رخ داد. اما عملکرد رسانه ملی در اطلاع‌رسانی و همراهی با این سه اتفاق سوال برانگیز و تاسف‌آور بود…

رفتار عجیب صدا و سیماAfbeeldingsresultaat voor ‫انفجار در عراق‬‎

مرگ موسوی اردبیلی ، کسی که هشت سال (و آن هم سیاه‌ترین دوران جمهوری اسلامی) بر دستگاه قضای کشور ریاست داشت؛و حسن روحانی به عنوان دومین مقام عالی کشور برای آن عزای عمومی اعلام کرد. با این همه در دو روز پنجشنبه و جمعه که به مناسبت درگذشت ایشان عزای عمومی اعلام شده بود فضای حاکم بر برنامه‌ها و اخبار صدا و سیما  تامل بر‌انگیز بود.

علاوه بر این صداوسیما در رابطه با انفجار در عراق و کشته شدن ده‌ها نفر از هموطنان‌مان و همین‌طور حادثه برخورد دو قطار مسافربری در سمنان و کشته شدن نزدیک به ۴٠ نفر دیگر از آنها باز هم آن‌طور که باید به این دو موضوع نپرداخت و جای این خبرها در راس اخبار رسانه کشور و در گزارش‌های به موقع و لحظه‌ای خالی بود. هرچند در رابطه بامرگ موسوی‌اردبیلی دو روز گذشته خبرهایی از تشییع جنازه ایشان پخش شد .

حتما باید از مسوولان صدا و سیما پرسید که چرا چنین قصوری صورت گرفته است. طبیعی است که افکار عمومی دچار این شبهه می‌شوند که چطور در مسائل کوچک‌تر گاهی صدا و سیما همه شبکه‌ها را درگیر می‌کند اما در مسائل وطنی مانند حادثه‌های عراق و سمنان واکنش مناسبی صورت نمی‌گیرد. این امر این شایبه را ایجاد می‌کند که شاید رویکردهای سیاسی در صدا و سیما بی‌تاثیر نبوده است.  غفلت و سوءمدیریت در صدا و سیما چنین وضعی را موجب شده و ریاست سازمان و مسوولان آن باید در قبال این وضع پاسخگو باشند.

فشرده گزارش روزنامه اعتماد

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا