حقوق بشر

تجمع مقابل وزارت کشور به خشونت کشیده شد

جمعی از شاگردان و هواداران محمد علی طاهری، دیروز شنبه ۶ آذرماه، در مقابل ساختمان وزارت کشور تجمع کردند. گفته شده نیروهای امنیتی و انتظامی با معترضین با خشونت برخورد کرده‌ و برخی از معترضان را نیز بازداشت کرده‌اند…

به گزارش خبرگزاری عرفان(انا)، شاهدان عینی گفته‌اند تجمع هوادارن محمد علی طاهری “با شاخه‌های گل و نامه‌های دادخواهی” ظهر امروز شنبه ۶ آذرماه ۱۳۹۵، در خیابان فاطمی تهران، با خشونت و برخورد فیزیکی ماموران امنیتی سرکوب شده و برخی از تجمع‌کنندگان در پی ضربات باتوم به شدت مجروح و ده‌ها تن نیز بازداشت شده‌اند.
گفته شده “تعداد بازداشت شدگان تجمع امروز بالغ بر چهل نفر است.”
«فاطمه (دلارام) حسینی»، «وحید ابراهیم‌زاده»، «کیان مختاری»، «علی رضوانی»، «وحید رضوانی» از جمله کسانی هستند که در مقابل وزارت کشور بازداشت شده‌اند.
یکی از شاهدان عینی به خبرگزاری عرفان گفته: “حد فاصل میدان فاطمی تا ساختمان وزارت کشور و تمامی خیابان‌های اطراف تحت محاصره نیروهای امنیتی بود. شاگردان محمد علی طاهری در خیابان فاطمی به شدت مورد ضرب و شتم با باتوم قرار گرفتند. نیروهای امنیتی لباس شخصی و گارد ویژه تعدادی از معترضان را پس از ضرب و شتم و تعقیب در یک پاساژ بازداشت و به ون‌ها منتقل کردند.”
گزارش شده “نیروهای امنیتی لباس شخصی دستگاه‌های موبایل تجمع‌کنندگان و حتی شهروندان عادی حاضر در نزدیکی مکان تجمع را با خشونت ضبط کرده‌اند.”
این در حالی است که بیشتر بازداشت‌شدگان تجمع یکم آذرماه، در مقابل مجلس شورای اسلامی که نزدیک به پنجاه نفر است، هنوز از بازداشت آزاد نشده‌اند

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا