گوناگون

استعفای مدیر‌عامل شرکت راه‌آهن در واکنش به سانحه تصادف دو قطار

در پی وقوع حادثه مرگبار قطار خط تبریز-مشهد و کشته شدن بیش از ۴۵ نفر، مدیرعامل شرکت راه‌آهن ایران از مقام خود استعفا داد. محسن پورسید آقایی در متن استعفای خود از مردم عذرخواهی کرده است…
36522416_303به گزارش دویچه وله، محسن پورسید آقایی مدیرعامل شرکت راه‌آهن ایران در پی وقوع سانحه برخورد دو قطار در محور سمنان-دامغان و کشته شدن ۴۵ نفر از مسافران از مقام خود استعفا داد.
او در متن استعفای خود نوشته هرچند تقصیر این حادثه بر عهده عوامل انسانی بوده اما مدیران و مسئولان باید مسئولیت خود را در قبال این سانحه بپذیرند. سپس ادامه داده: «از این رو بنده برای عمل کردن به مسئولیت اجتماعی خود ضمن عذرخواهی از مردم شریف ایران به دلیل این حادثه تلخ رسما از مقام خود استعفا کردم.»
در جمهوری اسلامی سابقه استعفای مسئولان و مدیران پس از وقوع حوادث مرگبار بسیار کم است. استعفای مدیرعامل راه‌آهن را شاید بتوان از اولین نمونه‌های این واکنش دانست.
حادثه مرگبار برخورد دو قطار مسافری حوالی ساعت ۸ صبح جمعه (۵ آذر/ ۲۵ نوامبر) در منطقه هفت‌خوان سمنان رخ داد. قطار مشهد- تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ زدگی سیستم ترمز در مسیر متوقف شده بود. در همین زمان قطار مشهد سمنان نیز در مسیر دستور توقف می‌گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا