گوناگون

به دنبال اسناد و فایل‌های صوتی منتشر نشده از آیت‌الله منتظری هستند

احمد منتظری، فرزند آیت الله منتظری، گفت صدور حکم ۲۱ سال زندان با هدف «تحت فشار قرار دادن او برای تحویل اسناد و فایل‌های صوتی منتشر نشده از آیت‌الله منتظری به نهادهای امنیتی» صادر شده است…
1471452949

به گزارش زیتون، احمد منتظری در مصاحبه اخیر خود گفت: حکم صادر شده «هیچ تناسبی با جو دادگاه نداشته است و با توجه به فضای دادگاه، حکم واقعی غیر از برائت چیز دیگری نمی‌توانست باشد.»
احمد منتظری گفت که دادگاه ویژه روحانیت اسرار فایل صوتی دیدار آیت‌الله منتظری با هیات تصمیم‌گیری منصوب  خمینی درباره اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را «افشای اسرار نظام» خوانده، در حالی که محتوای این جلسه پیش از این در کتاب خاطرات آیت‌الله منتظری منتشر شده بود.
به گفته فرزند آیت الله منتظری، دادگاه ویژه روحانیت معتقد است که چون خاطرات آیت‌الله منتظری به صورت غیرقانونی منتشر شده، نمی‌توان گفت که محتوای این جلسه قبلا منتشر شده و به همین دلیل انتشار آن «افشای اسرار نظام» بوده است. او در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر خودشان می‌گویند، حکم خدا را اجرا کرده اند چرا انتشار آن اسرار نظام است.
احمد منتظری، همچنین خبر داد که در بازجویی‌ها به او اعلام شده که خانواده آیت‌الله منتظری صلاحیت نگهداری این اسناد را ندارد؛ اما او تاکید کرد که اگر این اسناد تحویل نهادهای جمهوری اسلامی شود، آنها را از بین خواهند برد.
فرزند آیت‌الله منتظری به اتهام «اقدام علیه امنیت ملى» به ۱۰ سال حبس تعزیرى، به دلیل انتشار فایل صوتى «داراى طبقه‌بندى سرى» به ۱۰ سال حبس تعزیری و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شده است. با تجمیع مجازات‌ها شش سال از این حکم اجرا خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا