حقوق بشر

وخامت حال آرش صادقی در زندان اوین

روز گذشته سازمان عفو بین الملل در بیانیه‌ای در مورد «زوج زندانی در اوین» نسبت به وخامت حال آرش صادقی، مدافع حقوق بشر زندانی که در اعتراض به حکم همسرش گلرخ ایرایی در اعتصاب غذاست، هشدار داد و خواستار اقدام فوری در این مورد شد…

به گزارش خبرگزاری هرانا، در بیانیه سی‌ام نوامبر سازمان عفو بین الملل آمده است: سلامت آرش صادقی مدافع حقوق بشر زندانی در ایران وخیم است. وی از ۲۴ اکتبر در اعتراض به زندانی بودن همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد. همسر او نیز یک مدافع حقوق بشر است که به دلیل نوشتن داستانی در مورد سنگسار زندانی شده است.

سازمان عفو بین‌الملل با ذکر موارد وضعیت وخیم پزشکی این کنشگر مدنی، از جمله، «تپش قلب، مشکلات تنفسی، افت شدید فشارخون، مشکلات گوارشی و کلیوی و هم‌چنین سخن گفتن بریده بریده» به جزئیات پرونده و احکام حبس این زوج زندانی پرداخته است.
این سازمان در پایان از مخاطبان و فعالین می‌خواهد با نوشتن نامه به زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، اسپانیایی و یا زبان مادری خود مخاطبین، به مقامات ایرانی، خواستار آزادی فوری و بی‌قیدوشرط آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی شوند. این سازمان هم‌چنین خواسته است فعالین درخواست‌های خود را به همراه تقاضای حذف قانون سنگسار ( اصلاح ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی) به رئیس قوه قضائیه ایران آیت‌الله صادق لاریجانی، دادستان کل تهران عباس جعفری دولت‌آبادی، بفرستند. هم‌چنین این درخواست را به رئیس جمهور ایران حسن روحانی و سفارت‌های ایران در کشور مربوطه و همین‌طور نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به آدرس ذیل، رونوشت کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا