گوناگون

توافقنامه صلح با فارک به تصویب کنگره کلمبیا رسید

پس از پنجاه سال جنگ داخلی، توافقنامه‌ی صلح میان دولت کلمبیا و شورشیان فارک به تصویب نهایی رسید. این برای رئیس‌جمهوری کلمبیا موفقیت بزرگی است. طرح دیگری در این زمینه چند ماه پیش در یک همه‌پرسی رد شده بود…

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مجلس نمایندگان کلمبیا چهارشنبه شب به وقت محلی (بامداد پنجشنبه به وقت تهران) با ۱٣۰ رای موافق و بدون هیچ رای مخالفی این توافقنامه را که روز چهارشنبه به تصویب سنای این کشور رسید، تصویب کرد.

download-2توافقنامه‌ی تاریخی صلح میان دولت کلمبیا و شورشیان فارک به تصویب نهایی رسید. پس از مجلس سنای کلمبیا، مجلس نمایندگان این کشور نیز طرح یاد شده را تصویب کرد. اجرایی شدن این طرح به منازعه‌ای خونین در کلمبیا پایان می‌دهد.
توافقنامه‌ی صلح در مجلس نمایندگان کلمبیا به اتفاق آراء تصویب شد و ۱۳۰ نماینده به آن رای مثبت دادند. نمایندگان مخالف با این توافقنامه، تعمدا در رای‌گیری شرکت نکرده بودند.
تصویب نهایی توافقنامه‌ی صلح برای خوان مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهوری کلمبیا که پیش از این برای تلاش‌هایش در این راه جایزه‌ی نوبل صلح در سال ۲۰۱۶ را به دست آورده بود، موفقیت بزرگی به شمار می‌رود. او از کنگره‌ی کلمبیا برای تصویب این طرح قدردانی کرد و این اقدام را «حمایتی تاریخی و امیدی برای صلح در کلمبیا» خواند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا