گوناگون

طرح سه فوریتی برای ازسرگیری همه فعالیت‌های هسته‌ای

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه ۱۴ آذر طرحی ۳ فوریتی را برای از سرگیری همه فعالیت‌های هسته‌ای به صحن علنی ارائه می‌دهند…

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی تصویب تمدید قانون تحریم‌های آمریکا علیه ایران (داماتو) با رای شب گذشته نمایندگان سنای آمریکا، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی سه فوریتی را برای از سرگیری همه فعالیت های هسته ای تدوین کرده‌اند تا در جلسه روز یکشنبه ۱۴ آذرماه در دستور قرار گیرد.

مطابق برنامه جامع اقدام مشترک ایران و ۱ + ۵ (برجام)، جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ به بهانه جویی غرب و بویژه ایالات متحده آمریکا، محدودیت‌های بسیاری را فراتر از مقررات NPT پذیرفت و تمام تعهدات خود را برای اجرای برجام اجرا کرد.

اما با وجود گذشت حدود ۱۱ ماه از اجرای برجام، طرف مقابل هنوز بسیاری از تعهدات خود را برای لغو تحریم‌های هسته‌ای اجرا نکرده و با محوریت ایالات متحده دست به وضع تحریم‌های جدید نیز زده است.

در پی تصویب طرح تمدید تحریم های آمریکا علیه ایران در مجالس آمریکا، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند دیگر لزومی به ادامه پذیرش محدودیت های هسته ای و اجرای برجام وجود ندارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا