حقوق بشر

یورش وحشیانه به مراسم یادبود پوینده و مختاری

روز جاری در مراسم یادبود پوینده و مختاری از جانباختگان قتل‌های سیاسی زنجیره‌ای دست‌کم شش شهروند توسط ماموران امنیتی بازداشت و تعدادی از آنان مورد ضرب‌وشتم و تهدید قرار گرفتند…

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز جمعه ۱۲ آبان‌ماه ۹۵، تعداد پرشماری از ماموران امنیتی از برگزاری مراسم یادبود محمد مختاری و محمدجعفر پوینده در امامزاده طاهرکرج جلوگیری کردند. این اقدام توام با خشونت و بازداشت گزارش شده است.

بنابر گزارشات دریافتی هرانا، مزدک زرافشان هنگام تلاش برای جلوگیری از یورش مامور امنیتی به خانم «فاطمه سرحدی زاده»، شهروند ۷۵ ساله، مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت و بهمراه دست‌کم ۵ شهروند دیگر بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به شهروندان بازداشت شده به گزارشگر هرانا توضیح داد: “نیروهای وزارت اطلاعات بعد از این‌که از ورود شرکت کنندگان به قبرستان جلوگیری کردند، به تجمع این شهروندان درخیابان یورش برده و دست‌کم شش شهروند را همراه ضرب و شتم شدید بازداشت کردند. در صورتی که این اقدام نهادهای امنیتی بدون دستور قضایی نقض محرز قانون است.”

هویت احراز شده شش تن از بازداشت شدگان عبارت است از: بکتاش آبتین، مجمد مهدی پور، مزدک زرافشان به‌همراه پدرش ناصر زرافشان و هم‌چنین رضا اکوانیان بعلاوه یک شهروند جوان با هویت نامشخص.
منبع نزدیک به خانواده بازداشت شدگان در ادامه افزود: تا جایی که ما اطلاع داریم آقایان اکوانیان و ناصر زرافشان آزاد شده‌اند و از سرنوشت بقیه آنان اطلاعی در دست نیست. آقای اکوانیان چند ساعت در ماشین ون نیروی انتظامی بازداشت بوده و شدیدا مورد ضرب‌وشتم، توهین و تهدید قرار گرفته است. ماموران عکس‌ها و فیلم‌های داخل گوشی‌اش را پاک کرده‌اند و سپس او را در مقابل متروی گل‌شهر کرج پیاده می‌کنند. آقای زرافشان نیز ساعتی پیش آزاد شده است.

این منبع مطلع در پایان تاکید کرد: آقای مزدک زرافشان داروهای اعصاب مصرف می‌کند که عدم استفاده از آن‌ها عواقب جبران ناپذیری بدنبال داشته و خانواده‌اش شدیدا نگران این موضوع هستند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا