اخبار

تشنج در مجلس

مجلس شورای اسلامی امروز هنگام سخنرانی « حسن روحانی» که قرار بود لایحه بودجه را ارائه دهد دچار تشنج شد. روحانی زمانی که خواست در مورد دستاوردهای خارجی دولت سخنرانی کند، عده‌ ای از نمایندگان بلند شده و اعتراض کردند و «علی لاریجانی »تقلا می‌ کرد آنها را ساکت کند…

روحانی در سخنان خود در باره تمدید ده ساله تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی گفت: چنانچه این مصوبه به اجرا گذاشته شود نقض صریح برجام بوده و پاسخ قاطعانه ما را به‌ دنبال خواهد داشت.

وی افزود: حتی امضای مصوبه سنا توسط رئیس‌جمهور آمریکا را نیز خلاف تعهدات آنها می‌ دانیم و با عکس‌العمل مقتضی روبه‌رو خواهد شد. در جلسه این هفته هیأت نظارت بر اجرای برجام تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

[یادآوری این که علی خامنه ای  هم بارها و بارها با سخنان ظاهراً مقتدرانه خط قرمزهایی را تعیین کرده است اما در نهایت بدون اینکه این خط قرمزها رعایت شوند،همه امور با تأیید وی نافذ می شود]
حمله علی لاریجانی به اوباما

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: شما پس از انتخابات اخیر، آنقدر در مجلس نمایندگان و سنا بی اعتبار شدید که حتی هم حزبی های شما نیز به نظرات شما توجهی نمی کنند؟

به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی،‌ علی لاریجانی به تمدید قانون داماتو در آمریکا واکنش نشان داد و گفت:‌ « مجلس سنای آمریکا در باره قانون ایسا تصمیم صددرصدی بر تمدید آن گرفته اند و در همین حال رئیس جمهور آمریکا که یک طرف توافق هسته ای بود در مقابل این سوال که چنین اقدامی خلاف توافق است،‌ اعلام کرد که شما محدودیت های مرا در کنگره می دانید؟ آیا این یک موضع صادقانه است؟‌ یعنی شما پس از انتخابات اخیر، آنقدر در مجلس نمایندگان و سنا بی اعتبار شدید که حتی هم حزبی های شما نیز به نظرات شما توجهی نمی کنند؟

لاریجانی ادامه داد: حدود نیمی از اعضای کنگره از حزب دموکرات هستند، چطور حتی یک نفر از آنها رای نداد؟ این امر فقط حکایت از آن می کند که کل سیستم حکومت آمریکا،‌ اعم از دموکرات و جمهوری خواه در تمدید این قانون توافق کرده اند و معنای این امر، بی اعتباری رئیس جمهور فعلی است.

اینکه حسن روحانی و علی لاریجانی حرف های خامنه ای را با کلمات دیگر دوباره تکرار می کنند.علی خامنه ای چهارم آذر ماه سال جاری  در سخنان خود می گوید: «برخلاف آنچه در موضوع برجام تعهد کردند و تصمیم‌گیری‌های مشترک انجام شده، که آن زمان مسئولان به ما اعلام کردند، عمل می‌کند و تخلفات متعددی را مرتکب شده است. وی در ادامه افزود:« اگر این تمدید، اجرایی و عملیاتی شود، قطعا نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران حتما در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد.»

[ تجربه نزدیک به چهار دهه حکومت اسلامی به روشنی نشان داده است که حاکمان فعلی در نهایت برای تحکیم موقعیت خویش حاضر به امتیاز دادن هستند. این وضعیت نه تنها منافع ملی کوتاه و بلند مدت میهن را قربانی می کند بلکه در نهایت رنج و درد مردم زحمتکش میهن را بهبود نمی بخشد. میهن ما نیازمند یک دولت مردمی و دمکراتیک است که برآمده از نظر و خواست واقعی مردم باشد. تنها در صورت تحقق چنین وضعیتی است که باید امیدوار بود بسط و گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با دیگر کشورها، در برگیرنده منافع  کشور مان ایران هم خواهد بود. ]
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا