گوناگون

گفتم مرا پاسخ بی پرده بده!

نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: جلب غیر قانونی این جانب بر خلاف نص صریح اصل ۸۶ قانون اساسی بوده است…

به گزارش خبر آنلاین،محمود صادقی در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۴ آذر) قوه مقننه در تذکری گفت: جلب بنده در روز یکشنبه هفته گذشته برخلاف نص صریح اصل ۸۶ قانون اساسی و برخلاف آیین‌نامه داخلی مجلس بود.

وی تصریح کرد: بنده در نطق ۲۴ آبان سال جاری خود به رئیس قوه قضائیه تهمت نزدم و تنها سؤالی از وزیر اقتصاد پرسیده‌ام که لازم است متن اظهارات بنده به صورت دقیق بررسی شود.
نماینده  مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در آن نطق از وزیر اقتصاد درباره اینکه گفته بود حسابهای قوه قضائیه بر اساس موازین شرعی و قانونی افتتاح شده است، توضیح خواستم.

صادقی تصریح کرد:‌ طبق اصل ۵۰ قانون اساسی دستگاهها باید درآمدهای حاصله را به خزانه‌داری کل کشور وازیر کنند و بنده از وزیر اقتصاد درباره اینکه حسابهای قوه قضائیه با کدام موازین شرعی و قانونی افتتاح شده است، توضیح خواستم که آیا اینها تهمت است یا درخواست؟

وی با بیان اینکه یک نماینده حق دارد از همه موارد توضیح بخواهد، گفت: آقای لاریجانی شما امروز درباره روز مجلس و شهامتهای شهید مدرس صحبت کردید اما چرا از بنده و نمایندگان و جایگاه مجلس حمایت نمی‌کنید؟

نماینده مجلس با بیان اینکه روز یکشنبه گذشته در جلوی بنده کمین کرده بودند که مرا شبانه به دادستانی ببرند، گفت: چرا از بنده دفاع نمی‌کنید؟ چرا از مجلس دفاع نمی‌کنید؟ چرا ساکت هستید؟

علی لاریجانی هم در پاسخ به محمود صادقی گفته که در ریاست جمهوری و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های جمهوری اسلامی نیز حساب‌هایی مشابه حساب‌های قوه قضائیه وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا