گوناگون

رابطه با آمریکا «تشکیک» به دین و «رهبر»

محمدتقی مصباح یزدی گفته «افرادی که به خون شهدا خیانت کردند و با استفاده از آن به صندلی ریاست نشستند٬ اما از اموال مردم حقوق نجومی دریافت کردند٬ وجدان خود را به آتش کشیده‌اند.»..

به گزارش دیگربان، مصباح یزدی با بیان این مطلب به کسانی که منتقد اجرای احکام اسلام و عمل به دستورات ولی فقیه هستند٬ اعتراض کرده و به آنها تاخته است.Afbeeldingsresultaat voor ‫محمدتقی مصباح یزدی با خامنه ای‬‎

وی تفکر برخی افراد مبنی بر اینکه می‌گویند «سود بانکی و شروط معاملات ربطی به دین ندارد و می‌گویند که آخوندها آن را درست کرده‌اند» را «سکولاریسم» نامیده است.

مصباح یزدی اضافه کرده «برخی می گویند دین تنها برای عبادت و مسجد است و امور دنیوی نیازی به دین ندارد. حالا دختری هرگونه دوست دارد می‌تواند بگردد.»

به گفته وی این افراد «متأسفانه سیاست، تجارت، اقتصاد و صنعت را جزو دین نمی‌دانند» و «وقتی بحث ارتباط با آمریکا می‌شود می‌گویند به دین ارتباط ندارد بلکه باید ببینیم مصلحت کار چیست.»

مصباح یزدی اضافه کرده «امروز ریشه مفاسد اجتماعی در این است که حوزه دین را از حوزه دنیا جدا شده و تا به ولی فقیه می‌رسد می‌گویند مردم رأی می‌دهند و رییس جمهور را تعیین می‌کنند ولی فقیه چه صیغه‌ای است.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا