اخبار

غارت و چپاول؛ اعتراف تکاندهنده از خودیها

عضو پیشین کمیسیون برجام مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مسؤولان کاخ‌نشین باید به مردم بگویند از کجا پول آورده‌اند گفت: زندگی هر مسؤولی را که بررسی کردم، در خوش‌بینانه‌ترین حالت دیدم که از رانت استفاده کرده است.هزینهٔ  فساد گسترده ای در طول تمامی این سال‌ها بر دوش زحمتکشان میهن گذاشته شده است و در این مورد به‌نظر می‌رسد که در صورت ادامه رژیم ولایت‌فقیه پایانی بر این مصیبت نیست…

به گزارش فارس، علیرضا زاکانی در دانشگاه شیراز در جمع دانشجویان اظهار داشت: آن مسؤولانی که روزی نان برای خوردن نداشتند و امروز در کاخ می‌نشینند، باید به مردم بگویند که از کجا این پول‌ها را آورده‌اند.

وی با اشاره به فقر و فساد حاکم بر کشور گفت: ۳۰ هزار کارتن‌خواب در تهران شب را به صبح می‌رسانند و این ننگی برای جامعه ما است.

نماینده پیشین  در مجلس شورای اسلامی افزود: ریشه بیشتر فسادهای موجود در کشور رانت است و عناصری که حیا و آبرویی ندارند با همدستی عوامل قدرت و ثروت، اموال مردم را چپاول می‌کنند.

وی با اشاره به بررسی چند پرونده فساد، گفت: آقایان می‌آیند و آمار می‌دهند که ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و زمانی می‌رویم و بررسی می‌کنیم با وام‌هایی مواجه می‌شویم که به کسانی با عنوان صنعت‌گر داده‌اند.

زاکانی ادامه داد: این به‌اصطلاح صنعت‌گر این وام‌ها را می‌گیرد و در تهران برج‌هایی می‌سازد که یک واحد آن ۵۱ میلیارد تومان فروخته می‌شود!

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصل تولید در کشور مخدوش شده و امکانات مملکت را به یغما برده‌اند و یک‌شبه میلیاردها تومان پول مردم  را به جیب زده‌اند.

وی با اشاره به متلاشی شدن خانواده‌ها در مملکت به علت فقر و تنگدستی، خاطرنشان کرد: چرا عده‌ای طوری برای کشور برنامه‌ریزی می‌کنند که خروجی آن به بار آمدن فقر و فلاکت برای خانواده‌ها است.

به گزارش ایلنا،‌ به نقل از محمود صادقی، نماینده  و رئیس “فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی” در مجلس دهم، نوشت:«فساد در حکومت «اسلامی» بیشتر از قبل از انقلاب است!» او در سخنرانی ۱۶ آذر در دانشگاه امیرکبیر تهران بار دیگر به فساد در دستگاه‌های حکومتی و واکنش قوه قضاییه به پرسش او در پارلمان انتقاد کرد.

او ضمن بیان اینکه «یکی از افت‌های حکومت برتری‌جویی است» گفت: «بحث بنده این است که چرا پس از گذشت ۳۸ سال از انقلاب وضع ما بدتر از رژیم قبلی در مبارزه با فساد است؛ مگر جمهوری اسلامی بنا گذاشته نشد بر اینکه با فساد مبارزه کند؟»

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا