گوناگون

به خودی ها هم اجازه نفس کشیدن نمی دهند!

سخنگوی قوه قضائیه از محکومت شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده حسن روحانی خبر داد…
به گزارش خبرگزاری‌ها غلامحسین محسنی اژه‌ای سه‌شنبه ۱۶ آذر بدون افشای نام گفت که یکی از معاونان رئیس دولت در دادگاه بدوی محکوم شده است.

اژه‌‌ای به دلیل آنچه که «قطعی نبودن محکومیت» دانست، از افشای نام این معاون رئیس دولت خودداری کرد اما گفت که او به دلیل مطلبی که در باره یک روستا گفته بود، محکوم شده است.

شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اسفند سال گذشته گفت که «روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند.»

به دنبال این سخنان، معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد که این دستگاه از معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری شکایت می‌کند.

فروردین امسال رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از شکایت دادگستری این استان از مولاوردی به دادستانی تهران خبر داد.

سخنگوی قوه قضائیه نیز فروردین امسال گفت که «مسولان قضایی سیستان و بلوچستان پرونده را به تهران فرستادند و دادسرای تهران خانم مولاوردی را احضار کرده و قرار است ایشان در دادسرا حاضر شوند، توضیح بدهند و پاسخگو باشند.»

به گزارش رادیو زمانه،محسنی اژه‌ای همچنین از آمادگی قوه قضائیه برای محاکمه میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی خبر داد. او گفت که این افراد به دلیل مصوبه شورای عالی امنیت ملی محاکمه نمی‌شوند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: در صورتی که مصوبه این شورا تغییر کند، قوه قضائیه آمادگی دارد که این افراد را محاکمه کند. او گفت که این افراد از نظر قوه قضائیه متهم هستند و باید محاکمه شوند.

دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۸۸  به همراه زهرا رهنورد از بهمن ۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند. مهدی کروبی در نامه‌ای به حسن روحانی از او خواسته که شرایط محاکمه‌اش را فراهم کند.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین از تحت تعقیب قرار گرفتن تعدادی دیگر از مدیران دولت یازدهم خبر داد. او نامی از این مدیران نبرد اما گفت که اگر علیه این افراد اسناد و مدارک وجود داشته باشد، «قوه قضائیه کوتاه نخواهد آمد».

محسنی اژه‌ای در توضیح برخورد دستگاه قضائی با متهمان  علی اکبر هاشمی رفسنجانی  را «یکی از افراد پرقدرت مالی و سیاسی و با سابقه» دانست که «کسی باور نمی‌کرد بستگان ایشان زندانی شوند» و گفت:«شما ملاحظه کردید همزمان دختر ایشان در زندان و پسر ایشان در بازداشت موقت بود و دختر دیگرش مورد اتهام قرار گرفته بود و در رفت و آمد به دادسرا بود».

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا