گوناگون

مخالفان مسلح از خروج غیرنظامیان از حلب جلوگیری می کنند

 به گفته سازمان ملل متحد نیروهای مسلح مخالف دولت سوریه در حلب از خروج صدها غیرنظامی از شهر جلوگیری می کنند. کسانی که توانسته اند از شهر خارج شوند می گویند از طرف مخالفان مورد بدرفتاری قرار گرفته اند …


مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای را تصویب کرده است که به طور یک جانبه از دولت سوریه می خواهد در مورد حلب تغییر رویه دهد. قطعنامه با ۱۲۲ رأی موافق و ۱۳ رآی مخالف تصویب شد. ۳۶ کشور از دادن رأی امتناع کردند.
پیش نویس قطعنامه توسط کانادا تهیه شده و در آن از دولت سوریه خواسته میشود محاصره حلب را بشکند حمله به مناطق غیرنظامی در سراسر کشور را متوقف کند و امکان رساندن کمکهای بشردوستانه را فراهم آورد.
سفیر کانادا در سازمان ملل گفت قطعنامه یعنی اولویت دادن به مردم سوریه.
سامانتا پاور سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت رأی پیامی به روسیه و سوریه است. او گفت: روسیه رژیم اسد و همه متحدین آنها که شرق حلب را بمباران میکنند چشمشان به این اتاقست. همینطور مردم شرق حلب این رأیی است که به روسیه و اسد میگوید کشتار را متوقف کنید. رأئیست در دفاع از اصول عملکرد در جنگ. رأئیست برای مواد غذائی دارو و ایمنی که جمعیت شرق حلب ندارند و نیاز فوری به آن دارند.

افرادی که از بخش شرقی شهر حلب در کنترل شورشیان ضد حکومت سوریه گریخته اند، حرف های دیگری می زنند. آن ها از بدرفتاری شورشیان با مردم گزارش می دهند. صدها غیرنظامی روز جمعه از شرق شهر حلب در سوریه خارج شدند. دولت سوریه رقم ان هایی را که توانسته اند خود را به پناهگاه های موقت برسانند، نزدیک به چهار هزار نفر ذکر کرده است.
به گزارش یورونیوز، به گفته سازمان ملل متحد نیروهای مسلح مخالف دولت سوریه در حلب از خروج صدها غیرنظامی از شهر جلوگیری می کنند. بسیاری از کسانی که توانسته اند از شهر خارج شوند می گویند که از طرف مخالفان مورد بدرفتاری قرار گرفته اند.
یکی از این افراد می گوید: «مردم برای غذا، آب و پول مجبور شدند به گروههای مسلح بپیوندند، برای اینکه خودشان را از شر آنها حفظ کنند. آنها با کسانی که بهشان نمی پیوندند بدرفتاری می کنند. غذا و همه چیز را در اختیار دارند و به مردم عادی می فروشند.»
فرد دیگری می گوید: «آنها سعی کردند من را جذب کنند اما قبول نکردم و من را کتک زدند. بارها تلاش کردم فرار کنم و به منطقه تحت کنترل دولت بروم.»
همچنین سازمان ملل اعلام کرده است که صدها نفر از کسانی که خود را به مناطق تحت کنترل دولت رسانده اند ناپدید شده اند. این سازمان از احتمال دستگیری آنها توسط نیروهای دولتی سوریه ابراز نگرانی کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا