گوناگون

پیروزی ترامپ یک زلزله بود، اما کابینه او یک سونامی است

پرونده هسته ای در دست استراتژیست‌های پنتاگون است. یک منبع در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفته است که «مایکل فلین» مدیر پیشین اداره اطلاعات وزارت دفاع از سوی ترامپ مسئولیت پرونده ایران در شورای امنیت ملی آمریکا را بر عهده گرفته است…

به گزارش فارس، این منبع که خواسته است نامش فاش نشود، به روزنامه الانباء کویت، گفته است: دونالد ترامپ جهت برخورد با مسائل منطقه، دو تن از استراتژیست‌های آمریکایی که سابقا در پنتاگون کار می‌کردند را تحت ریاست «مایکل فلین» مسئول پرونده ایران در شورای امنیت ملی آمریکا کرده است.
وی سخنی از نام این دو استراتژیست نیاورده اما تأکید کرده است که آنها شناخت وسیعی به روابط آمریکا و ایران دارند.
پیش از این منابع نزدیک به ترامپ خبر داده بودند که او پست مشاور امنیت ملی کاخ سفید را به «مایکل فلین» ژنرال بازنشسته و مدیر پیشین آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا پیشنهاد داده است.
«توماس ریکس» تحلیلگر نشریه «فارین پالیسی» که پیش از این با «مایکل فلین» کار کرده، گفته است که او ممکن است آمریکا را به سمت جنگ با حکومت ایران پیش برد.

کابینه ترامپ یک سونامی است

اگر پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا را یک زلزله در نظر بگیریم دوران گذار قدرت و تشکیل کابینه او یک سونامی است. تعهد آمریکا به متحدانش اساس امنیت دوران بعد از جنگ جهانی دوم را شکل داده و همکاری های جهانی را کلید زده است. این حقیقت وجود دارد که امروز وضعیت مشابه ۵۰ سال پیش است.

بازنویسی سیاست آمریکا در قبال ایران

یک پایگاه خبری آمریکایی گزارش داد:‌ رئیس‌جمهور منتخب در حال اتخاذ رویکردی به غایت متفاوت از دولت کنونی در حوزه‌های امنیت ملی و سیاست خارجی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در حال تشکیل تیم امنیت ملی خود انباشته از مخالفان حکومت ایران است.

منابع آگاه نزدیک به تیم ترامپ می‌گویند که وی در حال انتصاب مخالفان شناخته شده حکومت ایران در سمت‌های کلیدی امنیت ملی در دولت آینده آمریکا از جمله شورای امنیت ملی کاخ سفید، سازمان اطلاعات مرکزی(سیا) و وزارت دفاع است.

این افراد عبارتند از جیمز ماتیس برای وزارت دفاع، مایک پامپئو نماینده جمهوری‌خواه به عنوان رئیس سیا و مایکل فلین ژنرال بازنشسته در سمت مشاور امنیت ملی که همگی آشکارا مخالفت خود را با رژیم تهران نشان داده‌اند.

انتخاب پامپئو به عنوان رئیس سازمان سیا، ژنرال فلین برای مشاور امنیت ملی و ژنرال ماتیس به عنوان وزیر دفاع نشان می‌دهد که دولت جدید آنگونه که دولت کنونی از صحنه جهانی دور شده است، رفتار نخواهد کرد.

این منبع گفت که انتخاب‌های ترامپ نشان دهنده این است که وی قصد دارد سیاست آمریکا در قبال ایران و دولت‌های دیگری را بازنویسی کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا