گوناگون

درگیری‌ها در شرق حلب از سر گرفته شد

به‌رغم آتش‌بس اعلام‌شده در روز سه‌شنبه و وعده خروج آرام غیرنظامیان و شورشیان از شرق حلب، درگیری‌ها در این منطقه صبح امروز چهارشنبه ۱۴ دسامبر / ۲۴ آذر از سر گرفته شد. و خروج مسالمت آمیز مخالفان مسلح از این شهر جای خود را به درگیری های تازه ای داد .. .
مردم از شرق حلب می‌گریزند

بر اساس تازه ترین خبرها، درگیری میان جنگجویان مسلح مستقل در شرق حلب و نیروهای دولتی سوریه صبح روز چهارشنبه از سر گرفته شده است. بر اساساس توافق روز گذشته قرار بود مخالفان مسلح سوار بر بیست اتوبوس از این منطقه از شهر حلب خارج شوند که به دلایل نامعلوم این انتقال به تعویق افتاد.

به گزارش رادیو زمانه،قرار بود از ساعت پنج صبح امروز (چهارشنبه) تخلیه این منطقه آغاز شود اما این اقدام به دلایل نامعلومی ممکن نشد. پنج هزار نفر از شورشیان و خانواده‌های خود قرار بود این منطقه را به مقصد اطراف حلب و یا ادلب ترک کنند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه به‌طور تلویحی ازسرگیری نبردها در شرق حلب را تأیید کرد. او به خبرگزاری روسی اینترفاکس گفت به‌زودی شاهد سقوط کامل مقاومت در حلب خواهیم بود.

لاوروف گفت: «من فکر می‌کنم شورشیان در دو تا سه روز آینده از مقاومت دست بردارند.»

مقامات سازمان ملل متحد می گویند مداخله ای در برنامه تخلیه شرق حلب ندارند اما آماده اند برای تسهیل تخلیه این منطقه همکاری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا