گوناگون

حساب بیش از ۱ میلیارد کاربر یاهو هک شد

نام، نشانی ای‌میل، شماره تلفن، تاریخ تولد و رمز عبور بیش از ۱ میلیارد کاربر یاهو به سرقت رفته است…
Afbeeldingsresultaat

به گزارش العالم بر اساس گزارش نیویورک تایمز، شرکت یاهو اعلام کرد حساب بیش از ۱ میلیارد نفر از کاربرانش در ماه اوت سال ۲۰۱۳ هک شده است. اطلاعات به سرقت رفته، داده‌هایی نظیر نام، نشانی ای‌میل، شماره تلفن، رمز عبور، تاریخ تولد و پرسش و پاسخهای مرتبط با بازیابی رمز عبور را شامل می‌شود.

بنا بر اعلام یاهو، این هک کم‌سابقه زمانی آشکار شد که مقامات فعال در حوزه ردیابی جرایم اطلاعاتی، اطلاعاتی را در خصوص کاربرانش از یک منبع ناشناس در اختیار این شرکت قرار دادند.

هنوز درباره این سرقت سایبری بزرگ اطلاعات چندانی منتشر نشده است؛ اما به باور یاهو، این سرقت امنیتی به هک بیش از ۵۰۰ میلیون نفر از کاربرانش در اواخر سال ۲۰۱۴ مرتبط نیست.
یاهو تماس با قربانیان این سرقت سایبری را آغاز کرده است و از آن‌ها می‌خواهد رمزهای عبور خود را تغییر دهند.

همچنین بنا بر اعلام بلومبرگ، نام بیش از ۱۵۰ هزار کارمند دولت و نهادهای نظامی آمریکا در میان قربانیان سرقت سایبری از یاهو دیده می‌شود. این افراد برای اف‌بی‌آی، سیا، کاخ سفید، کنگره و آژانس امنیت ملی آمریکا کار می‌کردند. به باور تحلیلگران، این امر می‌تواند امنیت ملی آمریکا را تهدید کند.

ناتوانی یاهو در تأمین امنیت سایبری کاربرانش ممکن است تلاش‌های این شرکت را برای فروش بخش بزرگی از دارایی‌هایش به شرکت «ورایزن» با دشواری‌هایی روبرو کند. این قرارداد به ارزش ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار منعقد شده و قرار است در ۳ ماه نخست سال ۲۰۱۷ اجرایی شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا