اخبار

بدون امضای اوباما هم طرح تحریم ها به قانون تبدیل شد

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از امضای قانون تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران خودداری کرده نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، گرچه رئیس جمهور آمریکا این تحریم‌ها را امضا نکرد اما اجازه داد بدون امضای وی تمدید تحریم‌ها علیه حکومت ایران به قانون تبدیل شود. رژیم و دولت روحانی به‌جای مانورهای تبلیغاتی و دروغ‌گویی دربارهٔ جزییات توافق‌های صورت‌گرفته، باید با شفافیت همهٔ جزییات توافق صورت‌گرفته را منتشر کنند. ..


این قانون دو هفته پیش با رای نمایندگان کنگره آمریکا به تصویب رسیده بود و برای اجرایی شدن نیازمند امضای رییس جمهور آمریکا بود. منابع کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بودند اوباما این قانون را امضا خواهد کرد.
اوباما ده روز فرصت داشت این قانون را امضا یا وتو کند.
ایران در واکنش به تمدید ده ساله تحریم‌ها اعلام کرده بود این مساله نقض برجام است و تاکید کرده بود به این اقدام دولت آمریکا واکنش نشان خواهد داد.
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، در واکنش به عدم امضای قانون تمدید تحریم های ایران از سوی اوباما گفت: «دولت آمریکا به روشنی این مساله را اعلام کرده است که طرح تحریم‌های ایران اگرچه ضروری نیست ولی کاملا مطابق با تعهدات ما در چارچوب برجام بوده است.»
به گفته جاش ارنست تمدید تحریم‌های ایران بدون امضای رییس جمهور به قانون تبدیل می‌شود؛ اگرچه تمدید تحریم‌ها «تاثیری منفی بر توانایی دولت آمریکا برای اجرای تعهداتش در چارچوب برجام نخواهد داشت.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا