گوناگون

انفجار بمب در ترکیه ده‌ها زخمی و کشته به جا گذاشت

ده‌ها نفر در پی انفجار خودرویی در شهر کایسری در ترکیه کشته و زخمی شدند. به گزارش شبکه‌های خبری انفجار سبب کشته‌شدن دست‌کم ۱۳ سرباز ارتش ترکیه شده است. بمب در خودرویی در کنار اتوبوس حامل سربازان منفجر شده است…

به گزارش دویچه وله، در پی انفجاری یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در بامداد شنبه (۱۷ دسامبر/۲۷ آذر) در نزدیکی دانشگاه ارجیس در شهر کایسری (قیصریه) ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند. خبرگزاری آلمان شمار کشته شدگان را ۱۳ نفر اعلام کرده است. بیش از ۴۸ نفر نیز در این بمب‌گذار زخمی شده‌اند.

شهر کایسری (قیصریه) در مرکز ترکیه و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری در جنوب‌شرقی آنکار قرار دارد. شبکه‌های خبری ترکیه تصاویری از یک اتوبوس سوخته را منتشر کرده است که به احتمال زیاد هدف این انفجار بوده است.

مقامات رسمی هنوز درباره جزییات این انفجار گزارشی منتشر نکرده‌اند، اما بنا به گزارش رسانه‌های بین‌المللی این انفجار قطعاً یک عملیات تروریستی بوده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

هفته گذشته نیز انفجار دو بمب در استانبول ۴۴ کشته بر جا گذاشت که ۳۶ نفر آنان ماموران پلیس بودند. مسئولیت بمب‌گذاری استانبول را “بازهای آزادی کردستان”(TAK) که یک گروه تندروی کرد است، بر عهده گرفت.

در مقابل دولت ترکیه نیز حدود ۲۰۰ سیاستمدار وابسته به حزب دمکراتیک خلق‌ها را بازداشت کرد. دولت ترکیه این حزب را متهم به “حمایت از تروریست‌های کرد” می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا