گوناگون

سفر آمانو به تهران و سخنان صالحی

صالحی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا می توان دستورات اخیر حسن روحانی را اقدام متقابل در قبال نقض برجام از جانب آمریکایی ها تلقی کرد، اظهارداشت: همواره اعلام کرده ام که نمی توانیم اقداماتمان را علنی در رسانه ها بیان کنیم…
رایزنی صالحی و آمانو در تهران

به گزارش ایرنا، علی اکبر صالحی روز یکشنبه پس از گفت و گو با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که به تهران سفر کرده است،‌ در جمع خبرنگاران افزود: امروز صحبت های مختلفی درباره اجرای برجام داشتیم و همکاری ها را مرور کردیم.

وی افزود: ما اکنون در شرایطی هستیم که طرف مقابل متوجه شده که پیام داده شده جدی است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: دست ما در مقابله با نقض برجام بسته نیست؛ پل های پشت سرمان خراب نیست و هر اقدامی که در مقابله با نقض برجام مقتضی باشد و مسئولان نظام تشخیص دهند آمادگی لازم را برای اجرای آن داریم.

صالحی همچنین با تبیین دستور روحانی به سازمان انرژی اتمی درباره طراحی سوخت برای پیشران های دریایی گفت: به ما سه ماه فرصت داده شده است که این را بررسی کنیم؛ چیز ساده ای نیست که امروز تصمیم بگیریم و فردا عملیاتی کنیم موضوع بسیار مهم فنی است.

صالحی افزود: به طور معمول غنای لازم برای این طور محرک ها از کمتر از ۵ درصد تا ۹۰ درصد است. این بستگی به نوع محرک، نحوه استفاده و زمان بهره برداری از آن دارد.

این در حالیست که ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید گفته جمهوری اسلامی در برجام٬ «امتیازات سنگینی» به طرف‌های غربی داده٬ اما نباید در «نقض» این توافقنامه٬ «پیشقدم» شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا