گوناگون

حمله به دفاتر حزب دمکراتیک خلق‌ها در ترکیه

مهاجمان سازمتن یافته  به دفترهای حزب دمکراتیک خلق‌ها در شهرهای مختلف ترکیه حمله کرده و وسایل این حزب را تخریب کردند. ..

به گزارش دویچه وله، در پی انفجار بمبی در روز شنبه (۱۷ دسامبر/ ۲۷ آذر) در شهر کایسری (قیصریه) در مرکز ترکیه، مقامات این کشور گروه‌های کرد را مسئول این حمله تروریستی اعلام کردند. به گفته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه حزب کارگران کردستان، پ‌ک‌ک، در “پس این حمله انتحاری” بوده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان تهدید‌های مقامات ترک سبب ایجاد جو ترس و نگرانی میان سیاستمداران کرد شده است. در شبکه‌های اجتماعی نمایندگان کرد و وابسته به حزب دمکراتیک خلق‌ها ( (HDP به مرگ تهدید شده‌اند.

در روز شنبه پس از این حادثه تروریستی به دفتر حزب دمکراتیک خلق‌ها در کایسری (قیصریه) حمله شد و بخش زیادی از وسایل این حزب تخریب شد.

مهاجمان تصاویری از تخریب دفتر حزب دمکراتیک خلق‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند. زیا پیر، نماینده پارلمان ترکیه از حزب دمکراتیک خلق‌ها روز یک‌شنبه (۱۸ دسامبر) به خبرگزاری آلمان گفت: «ما در روز شنبه شاهد حملات خشونت‌آمیز و انتقام‌جویانه علیه حزب‌مان بودیم.»

دفاتر این حزب در شهرهای استانبول‌، آنکارا و چند شهر دیگر ترکیه نیز مورد هجوم “افراد معترض” قرار گرفته است. به گفته مسئولان این حزب ، ۲۵ تا ۳۰ فرد مهاجم وسایل دفتر مرکزی حزب دمکراتیک خلق‌ها در آنکارا را در بیرون ساختمان به آتش کشیدند

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا