زنان

موی سر «مادر» شد غارتگر «دینها» !؟

فرمانده سپاه تهران می‌گوید «بدحجابی٬ ظاهر شهر را خراب کرده» و «استفاده از ایده‌های اسلامی برای برطرف کردن و یا کاهش بدحجابی امری ضروری است.».مقاومت زنان میهنمان در مقابله با حجاب اجباری و تحمیلی پرده‌های فریب را سال هاست از چهره واقعی رژیم کنار زده و از حقوق انسانی خویش دفاع می کنند…

به گزارش دیگربان،محسن کاظمینی می گوید: «در حال حاضر بدحجابی و بی‌حجابی یکی از آسیب‌های اساسی در کشور است که متاسفانه همواره در حال گسترش و رشد قرار دارد.»

به گفته این فرمانده نظامی٬ «بدحجابی٬ ظاهر شهر را نیز خراب کرده است٬ لذا به کارگیری ایده‌های مناسب و اسلامی باعث بهبود این وضعیت می‌شود و موضوع بدحجابی را برطرف می‌کند.»

مقام‌های جمهوری اسلامی سال‌هاست که با صرف بودجه‌های کلان در حال مبارزه با آنچه «بدحجابی» می‌نامند هستند٬ اما هنوز از نتیجه اقدامات خود راضی نشده‌اند.

در کل صحبت‌های فرمانده سپاه تهران که انتشار یافته، از مسئله‌های ریشه‌ای و کلیدی زنان هیچ ذکری به‌میان آورده نشده است. بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده در آوریل ۲۰۱۶، میزان بیکاری در کل کشور ما ۱۱درصد است. ولی بیکاری در میان زنان دوبرابر میزان بیکاری مردان است. و از آن بدتر، میزان بیکاری در میان زنان جوان ۴۲٫۸درصد است. به‌رغم این واقعیت که تعداد زنان و دختران دارای تحصیلات عالی در ایران در مقایسه با دیگر کشورهای جهان، جزو بالاترین‌هاست، امّا تعداد زنان شاغل و صاحب درآمد در ایران بسیار پایین است.

کارنامهٔ دولت های برگمارده رژیم ولایت فقیه در طول ۳۸ سال  در عرصهٔ معضلات زنان ایران،در چارچوب‌هایی است که ساختارهای حقوقی موجود به‌چالش کشیده نشود. با اطمینان می‌توان گفت در این ساختارهای موجود، تغییرات کیفی میسر نیست.  جنبش زنان در میهن ما هیچ وقت  وضعیت زنان کشور را به بحث در موضوع حجاب خلاصه نمی کنند. جنبش زنان، تنها و تنها با تکیه به نیروی اجتماعی خویش و بر پایهٔ مبارزه‌یی اصولی، توانسته اند دستاوردهای مبارزاتشان را حفظ کنند و  آن‌را گسترش دهند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا