اخبار

حرکت غیر منتظره «روحانی» با قبر «خمینی»

آژانس ایران خبر دیروز ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۵ خبری را منتشر کرد که در آن نوشته شده فقط ۶ میلیارد دلار برای گنبد و بارگاه خمینی هزینه کرده اند. تحلیلگران معتقدند با این پول می شود تمام کودکان خیابانی، حاشیه نشینان، بی‌پناهان و بیکاران را سامان داد. و یا با این پول می‌توان ۴۰۰بار فاصله تهران تا مشهد را  برگهای ده‌هزارتومانی چید و طی کرد ؛ و دید چگونه در شهر مشهد کودکان در خیابان رها و منجمد می‌شوند…
به گزارش خبرگزاری مهر در۲۴ آذر ماه سال جاری «مسئول دفتر کودکان بی‌سرپرست سازمان بهزیستی خراسان‌  گفت: ماهانه ۶۰ کودک رها شده در مشهد تحویل بهزیستی می‌شود. آماری که این مقام مسئول در مورد کودکان و نوزادان رها شده در مشهد ارائه داد به این معناست که به‌طور میانگین روزانه دو کودک در مشهد رها می‌شوند. با یک حساب سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که سالانه بالغ بر ۷۰۰ نوزاد و کودک در مشهد رها می‌شوند».
می بینید! این و هزاران نمونه مشابه از خودکشی و مرگ و نابودی نسلی در گرسنگی و فقر، هزینه قبر «خمینی» است. هزینه گنبد کسی که قبل از مرگش یک میلیون نفر را در  جنگ نابود کرد،  هزاران  نفر را تیرباران و میلیونها استعداد و آرزوی پاک را پرپر کرد.
و بعد از مرگش با ۶ میلیارد دلار هزینه قبری که مقبره هیچ‌کدام از امامان و پادشاهان هم به گردش نمی‌رسد، از جیب هر ایرانی ۳۰۰ هزار تومان و از گلوی هر خانواده ۴ نفره یک میلیون و دویست هزار تومان دزدیدند.

شاید باور نکنید اما بعد از پایان ساخت و ساز این گنبد و بارگاه، هنوز هم بخشی از حقوق بازنشستگان و کارمندان و پولهای زوری که تحت عنوان عوارض و مالیات و… از مردم می‌گیرند را می‌بلعند. می‌بلعند و خرج رسیدگی به خشتی در خمین و خانه‌یی در قم و بنایی در نجف و جماران می‌کند.
یعنی در روزگاری که ۳۰درصد مردم ایران گرسنه‌اند و توان خریدن نان خالی هم ندارند  و میلیون ها کودک کار در آستانه انجماد درخیابان رها شده اند، دولت «امید و اعتدال» ۷۶ میلیارد از سرمایه و بودجه‌یی که از گلوی مردم با زحمتکشان درآورده خرج رسیدگی به بیت و نظافت و نوسازی خانه‌یی می‌کند که خمینی روزی ۵۰ سال قبل در آنجا اقامت داشته است.
روزانه هزاران نفر در صف فروش کلیه و کبد و اندامشان مچاله می‌شوند و دولت ضد مردمی  ۷۶ میلیارد از بودجه کشور را خرج آجرهای بی‌ارزش نجف و خمین و قم و جماران می‌کنند.
با این پول می‌توان۲۰ هزار کلیه جوان ۲۷ ساله را نجات داد ،۴۰ هزار کودک را از خیابان جمع کرد و هزاران انسان گرسنه‌یی که حاضرند کلیه و مغز استخوان و اندامشان را به حراج بگذارند تا از گرسنگی نمیرند، جلوگیری کرد.
روحانی در سال اول حکومتش رقم ۱۵.۲ و در سال بعد ۱۸.۹ و سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان درخواست بودجه برای نشر و مرمت آثار و بقایای خمینی درخواست کرده بود و امسال که گرانی و گرسنگی بیداد می‌کند با «سخاوت» عدد ۷۶ میلیارد و ۹۸۹ میلیون تومان را از جیب مردم  به ویژه زحمتکشان میهن مان به امامش بخشید.

این درحالی است که ابوالفضل رضوی -معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری- در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا،اعلام کرد:« در یکی از سفرهایم به استان فارس در شهرستان کازرون، روستایی بود به نام کنده ای که وضعیت آب شرب در آن نگران کننده بود. خانواده‌ای در این روستا زندگی می کردند که دو سال گوشت قرمز مصرف نکرده بودند». چطور می‌شود ذره‌ای انسانیت در وجود ما باشد و در برابر این مسئله سکوت کنیم؟

در یک کلمه باید گفت: مردم به افسانه هائی که مذهب می بافند باور ندارند. وجدان بیدار جامعه ریاکارای شیخان و زاهدان را به باد انتقاد می گیرند.آداب شریعت را تحقیر می کنند، واعظان شحنه شناس و زاهدان سالوس  ظاهر پرست خرافات را دام تزویر بر مردم میهن ما ساخته اند. از آنجایی که بهشت نقد را در این جهان خرم و زیبا می توان به دست آورد، دلیلی نیست که وعده فردای زاهد را باور کرد.وبه مصداق سخن حافظ:

من که امروزم بهشت نقد حاصل می شود

وعده فردای زاهد را چرا باور کنم؟

مطلب رسیده

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا