احزاب و شخصیت‌ها

بیانیه‌ی دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران

دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران بیانیه‌ای در رابطه با انفجار تروریستی در مقر رفقای پیشین منتشر کرد…

متن این بیانیه عیناً درپی می‌آید:

هم‌میهنان گرامی!

مردم آزادیخواه کردستان!

شامگاه ٣٠ آذرماه ١٣٩۵ خورشیدی(برابر با ٢٠ دسامبر ٢٠١۶ میلادی)، حوالی ساعت ١٠ شب در مقابل مقر اصلی رفقای پیشینمان در قلعه‌ای در نزدیکی شهر کویه، دو انفجار تروریستی روی داد که بر اثر آن بر طبق اطلاعاتی که تا بامداد روز اول دیماه (٢١ دسامبر) منتشر گردیده است، متأسفانه پنج تن از پیشمرگه‌ها‌ و اعضای خانواده‌های آنان و یک کارمند اداره‌ی امنیت کویه در این فاجعه به شهادت رسیدند و چهار تن نیز مجروح گردیدند.

بر طبق آنچه که تاکنون منتشر شده و اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این اقدام یک عمل تروریستی برنامه‌ریزی‌شده بوده و انفجار نخست برای جلب توجه و ایجاد تجمع صورت گرفته تا در انفجار دوم، تلفات جانی بیشتری وارد نمایند. این گونه اقدامات ضد بشری، شباهت بسیاری به انفجار‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی دارند که طی سالیان گذشته علیه حزب دمکرات کردستان ایران و سایر نیروهای مخالف جمهوری اسلامی ایران انجام داده است.

دفتر سیاسی حزب دمکرات ضمن ابراز همدردی با رفقای پیشین، همسنگران این شهیدان و خانواده‌های آنان و همچنین همدردی با خانواده‌ی کارمند اداره‌ی امنیت کویه و همکاران ایشان، بهبودی عاجل مجروحان را آرزو نموده و یک بار دیگر دست سیاه ترور و سرچشمه‌ی تروریسم در جهان، یعنی رژیم جمهوری اسلامی را محکوم می‌کند.

این اقدام تروریستی یک بار دیگر نشان داد که ترور و سرچشمه‌ی تروریسم در مغایرت با کلیه‌ی مبانی آزادی و انسانیت قرار دارند و رژیم جمهوری اسلامی ایران تهدیدی جهانی علیه زندگی بشری است.

به امید شادی روح شهیدان و بهبود مجروحان
با آرزوی نابودی تروریست‌ها‌ و رژیم جمهوری اسلامی ایران، سرچشمه‌ی ترور

حزب دمکرات کردستان ایران
دفتر سیاسی

١ دیماه ١٣٩۵ خورشیدی
٢١ دسامبر ٢٠١۶ میلادی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا