گوناگون

تحصیل ۱۲ هزار طلبه غیر ایرانی در کشور

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور گفت: هم اینک افزون بر ۱۲هزار روحانی غیر ایرانی از حدود ۱۰۰نقطه جهان در حوزه‌های علمیه شهرهای مختلف ایران به ویژه قم، مشهد و اصفهان درحال تحصیل هستند. این در حالی است که به نوشته روزنامهٔ آرمان، ۱۶ شهریورماه، در مورد تحصیل فرزندان این مرز و بوم ،چندین مطلب را به مسائل آموزشی اختصاص داده و از زاویه‌هایی گوناگون آن‌ها را بررسی کرده است. روزنامهٔ آرمان در ارتباط با مدرسه‌هایِ فرسودهٔ کشور، که ۴٫۵ میلیون نفر دانش‌آموز به‌‌ناگزیر در آن‌ها باید تحصیل کنند، می‌نویسد: “عمر بالا و نبودِ بودجهٔ لازم برای تعمیرات و نگهداری موجب شده تا اکثر مدارس کشور فرسوده باشند، طوری که هرچند وقت یک‌بار شاهد آسیب‌دیدگی دانش‌آموزان در برخی از مدارس کشور هستیم…
Afbeeldingsresultaat voor ‫عمامه‬‎

حسن ربانی در نشست هماهنگی تامین مسکن روحانیان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: حمایت از قشر روحانی و تلاش برای کاهش مشکلات آنان کمک به تبلیغ دین مبین اسلام است. وی اظهارکرد: یکی از مأموریت‌های مهم مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور خدمت رسانی فرهنگی و رفاهی به روحانیون و خانواده آنان است.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور بیان داشت: عده‌ای از مردم و مسئولان اجرایی برخی استان‌های کشور آشنایی چندانی با رسالت‌ها و شرح وظایف این مرکز ندارند.

باید بیش از پیش برای تبیین مأموریت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور تلاش و اقدام کرد. وی عنوان کرد: چنین امری به افزایش هر چه بیشتر تعامل، همکاری و همراهی مردم و مدیران اجرایی با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور منجر می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا