گوناگون

عامل حمله برلین در میلان کشته شد

انیس عامری، عامل حمله برلین در جریان یک تیراندازی در شمال ایتالیا کشته شد. پلیس ایتالیا او را در یک ایستگاه قطار شناسایی کرد. وزیر کشور ایتالیا این خبر را تأیید کرد…
خبرگزاری آلمان به نقل از رسانه‌های ایتالیایی نوشته‌ است، انیس عامری، مظنون اصلی حمله تروریستی برلین در میلان ایتالیا در جریان یک تیراندازی به ضرب گلوله کشته شده است.36889302_303
رسانه‌های ایتالیایی نوشتند که او بعد از کنترل پلیس به ضرب گلوله مأموران پلیس کشته شد. به گفته رسانه‌ها، گشتی پلیس حدود ساعت سه صبح جمعه ۲۳ دسامبر او را که سوار بر خودروی خود بود متوقف کرد. او سلاح خود را بیرون آورد و با فریاد الله اکبر شروع به تیراندازی به سمت مأموران کرد.
منابع پلیس می‌گویند، شخصی که کشته شده با توجه به اثر انگشت به دست آمده به یقین همان انیس عامری، مظنون اصلی حمله تروریستی برلین است.
دادستانی آلمان می‌گوید، با مقام‌های ایتالیایی تماس برقرار کرده است. با این حال سخنگوی دادستانی آلمان گفت تردیدی وجود ندارد که فرد کشته شده انیس عامری است.
آندریاس گایزل، سناتور امور داخلی برلین در نشست کمیسیون داخلی پارلمان آلمان گفته است که بعد از کشته شدن مظنون اصلی هم تحقیقات در مورد حمله برلین همچنان ادامه خواهد داشت.
وزیر کشور ایتالیا در یک نشست خبری گفت که یک پلیس در این درگیری زخمی شده است.
به گفته منابع پلیس، او با قطار از برلین به فرانسه و سپس به ایتالیا رفته است. سخنگوی وزارت کشور آلمان نیز گفت، توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان تا ساعاتی دیگر در کنفرانسی خبری در این باره اظهار نظر خواهد کرد.

دویچه وله

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا