گوناگون

میوه تلخ در «حریم» کمیسیون امنیت مجلس

رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد افشاگری یکی از نمایندگان عضو این کمیسیون درباره سخنان ظریف توصیه کرد مسائلی که در این کمیسیون طرح می‌شوند، به بیرون درز نکنند…

به گزارش رادیو آلمان، علا‌ءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس از اقدام جواد کریمی قدوسی، یکی از اعضای این کمیسیون که مدعی است وزیر خارجه ایران در نشستی به “اشتباه” درباره برجام اعتراف کرده است، غیرمستقیم انتقاد کرده و گفته است طبق توافقی که در آیین‌نامه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح شده، همه مطالب مربوط به جلسات این کمیسیون توسط سخنگوی کمیسیون اعلام می‌شود. او تاکید کرده است که همه اعضا باید این “حریم” را حفظ کنند.

رئیس کمیسیون امنیت مجلس این را هم گفته است که جواد کریمی قدوسی در نشستی که آن را فاش کرده، حضور نداشته “ولی به گونه‌‌ای” از آنچه در آن نشست گذشته مطلع شده است. به گفته او وزیر خارجه ایران در این نشست سه بار تاکید کرده است که سخنانش نباید از قول او مطرح شوند و “اگر عنوان شود به روال کار جاری وزارت خارجه به خصوص در عرصه هسته‌ای ضربه می‌زند”.

رسانه‌های مخالف برجام و منتقد دولت از قول کریمی قدوسی نوشته بودند که جواد ظریف در کمیسیون سیاست خارجی مجلس “اعتراف” کرد که در اعتماد به آمریکایی‌ها، “اشتباه” کرده است. در حالی که سخنان ظریف درباره قانون داماتو بوده است.

در متنی که جواد کریمی قدوسی اختیار رسانه‌ها قرار داده بود، از قول جواد ظریف آمده است: «من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم به حرف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم، اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم، می‌پذیرم اشتباه کردم و مسئولیت آن را می‌پذیرم، ما با صحبت و قول آقای کری اظهار نظر کردیم، این اشتباه بزرگی بوده که من کردم، به جان کری بعد از نقض اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت گفتم شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است و قبلا جان کری وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا به ما گفته بودند اگر قانون داماتو به سنا برود ما روش‌هایی داریم که جلوی آن را بگیریم.»

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا