گوناگون

دانشگاه اهواز نفسهای آخر را می کشد

دانشگاه چمران اهواز، یکی از دانشگاه‌های دولتی در ایران است که در ۱۳۳۴ خورشیدی گشایش یافت. این دانشگاه دارای ۱۴ دانشکده و یک پردیس دانشگاهی است. نام پیشین این دانشگاه، دانشگاه جُندی‌شاپور بود. این دانشگاه از دانشگاه های مادر و بزرگ ایران است.طبق رتبه بندی پایگاه اسنادی ISC در بین دانشگاه های جامع و بزرگ کشور دارای رتبه ۱۳ است.
Afbeeldingsresultaat voor ‫عکسهایی از دانشگاه چمران اهواز‬‎

رئیس دانشگاه  بابیان این‌که امروز این دانشگاه نفس‌های آخر خود را در رقابت با دانشگاه‌های هم‌سن و هم‌تراز خود می‌زند، گفت: دانشگاه در حال از دست دادن جایگاه خود است.

به گزارش مهر ، غلامحسین خواجه در جلسه شورای اداری خوزستان که در تالار شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد با اشاره به مشکلات خوزستان و با تأکید بر مشکلات آموزش عالی استان، اظهار کرد: دانشگاه اهواز در ۶۰ سال گذشته با برنامه کامل و جامع و پیش‌بینی همه‌جانبه تأسیس شد که تنها دانشگاهی بود که از ابتدا طرح توسعه داشت و در زمان خود یک دانشگاه بی‌رقیب در منطقه بود.

وی افزود: اما امروز دانشگاه شهید چمران اهواز نفس‌های آخر خود را در رقابت با دانشگاه‌های هم‌سن و هم‌تراز خود می‌زند. دانشگاهی باسابقه ۶۰ ساله در حال از دست دادن جایگاه خود و تحویل آن به دانشگاه‌های تازه تأسیس است.

وی اظهار کرد: از طرف دیگر اراضی دانشگاه از سوی زمین‌خواران تهدید می‌شوند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا