گوناگون

شریعتمداری؛ سخنرانی که دانشجویان به او پشت کردند

سخنرانی حسین شریعتمداری، نماینده ولی فقیه و مدیر روزنامه «کیهان» با واکنش معنادار دانشجویان مواجه شد و همه به او پشت کردند تا این واکنش تاریخی به دروغگویی و بی‌شرمی؛ در تاریخ حرکت‌های دانشجویی ایران ماندگار شود.حسین شریعتمداری گفت: علت فتنه ۸۸ انتخابات نبود، بلکه انتخابات فقط بهانه‌ای برای آغاز ماجرا بود و این ماجرا از سال‌ها قبل تدارک دیده شده بود…

به گزارش ایسنا، مدیر مسئول روزنامه کیهان در همایش «دانشگاه سدی در برابر فتنه» که از سوی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به عوامل شکل‌دهنده ماجرای فتنه ۸۸ و نهم دی تاکید کرد که بر اساس اسناد صحبت می‌کنم، اسنادی که پنهان و طبقه‌بندی شده نیست و در دسترس همگان است.
شریعتمداری با بیان این‌که علت فتنه ۸۸ انتخابات نبود و انتخابات آغاز ماجرایی بود که از سال‌ها قبل دیده شده بود، به اسنادی در تایید صحبت خود پرداخت و گفت: در سال ۷۸ به دعوت آقای مهاجرانی، جان کین به ایران آمد. همچنین در اردیبهشت ۸۱ آقای یورگن هابرماس وارد ایران شد و جلسات پی در پی با کدیور، مهاجرانی و مجتهد شبستری داشت که اسامی دقیق‌تر آن را در کتابی که به زودی منتشر خواهد شد اعلام می‌کنم.
مدیر مسئول روزنامه کیهان، خطاب به دانشجویانی که در اعتراض به او شعار “مرگ بر مرتجع” می‌دادند، گفت: این شعار را ندهید چون ممکن است نفرین‌تان دامن سران خودتان را بگیرد.
وی در ادامه به دیدار ریچارد فورتی در خرداد ۸۳ با اعضای حزب مشارکت اشاره کرد و گفت: احیاگر اندیشه پولورایسم، همچنین آلن تورن از مرکز مطالعات احیای دموکراسی، تیموتی صاحب تئوری چانه‌زنی از بالا، رهبر حزب همبستگی لهستان، فرح کریمی از منافقین هلند از جمله افرادی بودند که قبل از فتنه ۸۸ وارد ایران شدند و حضور آنها نشانه‌ای از تدارک دیده شدن فتنه بسیار قبل از انتخابات ۸۸ است.
به گزارش ایسنا، در این قسمت از سخنرانی شریعتمداری، تعدادی از دانشجویان که نزدیک به درب سالن تجمع کرده بودند در اعتراض به صحبت‌های شریعتمداری شعار “کیهان اسرائیل پیوندتان مبارک” را سر دادند
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: سران فتنه جرات استدلال کردن ندارند و شما توان شنیدن ندارید و یکی از دوستان سران شما یعنی خانم هیلاری کلینتون دیروز اعتراف کرد که مخالفت اسرائیل با توافقنامه ژنو با هماهنگی ما بوده است .
حسین شریعتمداری در ادامه همایش «دانشگاه سدی در برابر فتنه» خطاب به دانشجویان معترض به صحبت‌های خود، گفت: شعار نه غزه نه لبنان را اولین بار اسرائیلی‌ها در سایتی اسرائیلی مطرح کردند و همچنین شعار کیهان اسرائیل پیوندتان مبارک را اولین بار روزنامه انگلیسی گاردین منتشر کرد و معتقد بود تنها دو نفر در دنیا با توافق ایران مخالفند اول نتانیاهو و دوم شریعتمداری .
در این لحظه یکی از دانشجویان در اعتراض به حسین شریعتمداری در باره حصر کروبی و موسوی صحبت کرد که شریعتمداری در پاسخ به او گفت: اگر سران فتنه را آزاد کنند، خود شما آنها را می‌کشتید. مگر شما ندا آقاسلطان را نکشتید و مگر روی قبر خالی مرثیه نخواندید.
شریعتمداری افزود: برخی می‌گویند اعترافات در زندان بر اساس زور بوده است و من در پاسخ به آنها می‌گویم در زمان جنگ برادر شهید شهسواری در زندان صدام فریاد مرگ بر صدام می‌داد، اما چطور رهبران شما در زندان تنها با قطع شدن شیر کاکائویشان حرف می‌زنند پس به شما می‌گویم به سران پشت صحنه‌تان بگویید به میدان بیایند. از جمله آقای خاتمی که دو بار با جورج سورس صهیونیست ملاقات داشته است. در این لحظه دانشجویان مخالف فریاد “دروغگو دروغگو” .
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا