گوناگون

شکستن قلم ها و بستن دهان اهالی رسانه، شیوه رسوایی اردوغان و خامنه ای

بازداشت بیش از هزار کاربر شبکه های اجتماعی در ترکیه! نگاه امنیتی به فضای رسانه‌ که جزء سنت‌های فکری در حکومت های دیکتاتوری است . در طی زمان از ترس نسبت به روزنامه‌ و ویدیو و ماهوراه به ترس از شبکه‌های اجتماعی تعمیم پیدا کرده است و در برهه‌های حساس سیاسی این ترس تشدید هم می‌شود. شدت‌یافتن برخوردها در ماه‌های اخیر را  جه در ایران و چه در ترکیه، باید ناشی از این ترس غنی شده دانست و هیچ بعید نیست که در ماه‌های پیش رو شاهد گسترش موج سرکوب‌ها باشیم…

وزارت کشور ترکیه روز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مقام های این کشور یکهزار و ۶۵۶ نفر را ظرف شش ماه گذشته به اتهام  توهین به مقام های این کشور در شبکه های اجتماعی، بازداشت کرده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از استانبول، در این بیانیه آمده است که مقام های ترکیه در حال تحقیق و بررسی فعالیت های اینترنتی دستکم ۱۰ هزار نفر دیگر هستند.

وزارت مزبور یادآور شد که اقدام قانونی علیه سه هزار و ۷۱۰ نفر که از سوی پلیس شناسایی شده اند، اتخاذ شده است.

از جزییات این خبر از جمله نحوه همکاری این کاربران با گروه های تروریستی اخباری منتشر نشده است.

ترکیه پس از کودتای نافرجام تیر ماه در این کشور، مخالفان حکومتی را تحت فشار قرار داده و هزاران نفر را به اتهام ارتباط با گروه های غیرقانونی بازداشت کرده است.

آنکارا همچنین دسترسی به شبکه های اجتماعی را محدود کرده است تا از انتشار مطالبی که به گفته مقام های ترکیه به امنیت عمومی ضربه می زند، جلوگیری به عمل آید.

نگاه امنیتی به فضای رسانه‌ که جزء سنت‌های فکری در حکومت های دیکتاتوری است . در طی زمان از ترس نسبت به روزنامه‌ و ویدیو و ماهوراه به ترس از شبکه‌های اجتماعی تعمیم پیدا کرده است و در برهه‌های حساس سیاسی این ترس تشدید هم می‌شود. شدت‌یافتن برخوردها در ماه‌های اخیر را  جه در ایران و چه در ترکیه، باید ناشی از این ترس غنی شده دانست و هیچ بعید نیست که در ماه‌های پیش رو شاهد گسترش موج سرکوب‌ها باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا