زحمتکشان

تجمع بازنشستگان فولاد مقابل ساختمان مجلس

در سال جاری همچون سالهای گذشته، به فریادشان نرسیدند و آنان همچنان  زیر خط فقر زندگی ناگواری دارند. هزاران مرد و زن زحمتکش و رنج دیده جامعه برای تامین مایحتاج  اولیه و بدیهی خود با موانع و دشواری های جدی و دردناک روبرو هستند. دولت مدعی« امید و تدبیر» همانند دولت  مدعی «عدالت محور» و « مهرورزی» احمدی نژاد در لایحه متمم بودجه سال ۱۳۹۶ که چندی پیش به مجلس ارایه کرد، اعتباری را برای افزایش مستمری بازنشتگان پیش بینی نکرد. برای اعتراض به این عمل دولت،صبح امروز سه شنبه (۷دی ماه)  دست کم ٨۰۰ نفر از بازنشستگان صنعت فولاد که از مناطقی همچون کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود، سنگرود با سفر به تهران مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند…

به گزارش ایلنا، صبح امروز دست کم ٨۰۰ نفر از بازنشستگان صنعت فولاد کشور که از نقاط مختلف کشور خود را به پایتخت رسانده‌اند، خواستار رسیدگی به وضعیت بازنشستگان صنعت فولاد در لایحه بودجه ۹۶ وبرنامه ششم توسعه شدند.
تجمع‌کنندگان خواستار لغو خودگردانی صندوق فولاد، انتقال به صندوق بازنشستگی کشوری با تطبیق آیین‌نامه معتبر فولاد، مکلف کردن دولت به اجرای تعهدات و پرداخت مطالبات قانونی بازنشستگان فولاد مطابق آیین‌نامه معتبر فولاد، پرداخت به موقع حقوق و هزینه‌های درمانی بازنشسته فولاد از بودجه‌های سنواتی شدند.
همچنین بازنشستگان فولاد نسبت به تصویب بند ۹ بودجه سال ۹۱ که به‌موجب آن صندوق بازنشستگی فولاد از وزارت صنعت، معدن و تجارت جدا شده و به‌گفته این تجمع‌کنندگان منجر به سرگردانی بازنشستگان شد، اعتراض دارند.
از قرار معلوم، بازنشستگان صنعت فولاد کشور همچنین در این تجمع خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان قدیمی هستند.
به گفته یکی از معترضین ، برخی اعضای کمسیون اجتماعی مجلس که صبح امروز با معرضین ملاقات حضوری داشته اند داخل مجلس در حال رایزنی با کمیسیون های مختلف هستند، این نمایندگان وعده هایی نیز به معترضین داده اند.
تجمع‌کنندگان که از مناطقی همچون کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود، سنگرود گرد‌هم آمده‌اند می‌گویند تا زمان قطعی نشدن نتیجه در تهران می مانیم و به شهرهایمان بازنمی‌گردیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا