گوناگون

شبکه مخوف تخریب

خبرگزاری ایرنا در مطلبی با عنوان «شبکه مخوف تخریب» به نقل از یک مقام ارشد دولتی از فعالیت ۳ هزار سایت ضد دولتی با بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای تخریب برنامه‌ها و اقدام‌های دولت خبر داد.کشمکش و درگیری جناح های حکومتی برای بدست آوردن همه امکانات در عرصه های گوناگون و درتحلیل نهائی به اتکای قدرت وغارت ثروت  ملی سالهاست ادامه دارد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫عکس هایی از پول‬‎

در بخشی از گزارش خبرگزاری ایرنا آمده است: حمایت مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی از چنین شبکه‌ای در ایران این سؤال را مطرح می‌سازد که چنین مبالغی از چه منبعی و توسط چه کسانی تأمین می‌شود. با چنین رقمی می‌توان بسیاری از پروژه‌های نیمه کاره کشور را تکمیل و به بهره‌برداری رساند تا بسیاری از مشکلات مردم رفع شود. با این رقم می‌توان هزینه ازدواج هزاران جوان را فراهم ساخت. ساخت مسکن برای بسیاری از نیازمندان کشور را با چنین رقمی می‌توان محقق کرد و صدها طرح و ایده دیگر.

 در راستای درگیری جناح های حکومتی به دسته بندی هائی دست زده می شود که مکانیسم آن به اندازۀ کافی برای همه روشن است. جمهوری اسلامی از همان ابتدا با طرح شعار «حزب فقط حزب الله» دشمنی خود را با هرگونه تحزب و تشکل دموکراتیک نشان داد. در این راستا ابتدا، اقدام به انحلال و سرکوب تمام احزاب و سازمانهای سیاسی پرداخت و در مراحل بعدی تا پای انحلال تمامی تشکل های خودی هم پیش رفت. اما این امر هیچگاه تا به امروز جنبه ای پایدار و دائمی و ساختاری پیدا نکرده است. گروهبندی های سیاسی در درون جمهوری اسلامی اساساً، دوره ای و موقت و فرصت طلبانه و تابع زمانبندی های خاصی است. و از هیچگونه پایۀ اجتماعی برخوردار نیست و به طور کلی در حالت  سیال، نه تنها در درون جناح بندی های خودی، بلکه در رفت وآمد بین جناحهای رقیب قرار دارند؛ نمونه بارز آن آقای« محمدرضا عارف » تسلیم طلب در جناح اصلاح طلبان  حکومتی ست.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا