حقوق بشر

طاهره ریاحی، روزنامه‌نگار بازداشت شد

طاهره ریاحی، روزنامه نگار، توسط نیروهای سپاه بازداشت شد. ماموران امنیتی صبح امروز به خانه ی این روزنامه نگارِ روزنامه های شرق و مردم امروز  رفتند و پس از بازداشت او و تفتیش خانه، او به مکان نامعلومی انتقال دادند. اتهام او «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است…

simarieahi

طاهره ریاحی، روزنامه نگار، توسط نیروهای سپاه بازداشت شد. به نقل از پیک ایران به گزارش «زیتون» طاهره ریاحی، روزنامه‌نگار روزنامه‌های شرق و مردم امروز، بازداشت شد. ماموران امنیتی صبح امروز به خانه او رفتند و پس از بازداشت او و تفتیش خانه، او به مکان نامعلومی انتقال دادند.هنوز خبری از دلیل بازداشت و محل نگهداری او در دست نیست. نیز به نقل از صدای امریکا آمده است: طاهره ریاحی که سابقه حضور در تعدادی از نشریات اصلاح‌طلب مانند شرق را در کارنامه دارد و در حال حاضر دبیری بخش اجتماعی خبرگزاری برنا(متعلق به وزارت ورزش و جوانان) را برعهده داشت، صبح سه شنبه ۷ دی بازداشت شد.خبرگزاری ایلنا با تایید بازداشت این روزنامه‌نگار خبر داد که اتهام او «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است.

خانم ریاحی پیش از این و در سال ۱۳۸۸ نیز بازداشت شده بود.

سازمان گزارشگران بدون مرز در آخرین رده بندی خود ایران را در میان ۱۸۰ کشور در رتبه ۱۶۹ قرار داده و از این کشور به عنوان یکی از پنج زندان بزرگ روزنامه نگاران یاد کرده است.

این سازمان بین‌المللی شهریور ماه امسال در بیانیه‌ای با انتقاد از وضعیت نامساعد اطلاع رسانی در ایران، حسن روحانی را متهم کرد که به وعده‌های انتخاباتی خود برای تغییر فضای مطبوعات و بهبود وضعیت آزادی بیان عمل نکرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا