گوناگون

بیانیه HPG: هیچ کس نمی تواند به زور ما را از شنگال خارج کند

فرماندهی HPG طی بیانیه ای با امضای مراد قاراییلان نیچروان بارزانی را متهم کرد که در تلاش برای به راه انداختن برادر کشی در کردستان است…
Afbeeldingsresultaat voor ‫حزب خلق ها‬‎

به گزارش کوردانه به نقل از فرات نیوز، مرکز فرماندهی یگان های مدافع خلق (HPG) در بیانیه ای با امضای مراد قاراییلان، رئیس HPG با واکنش تند به سخنان اخیر نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در خصوص خروج پ.ک.ک از شنگال اعلام کرده است: مدت زیادی است که تبلیغاتی علیه حضور پ.ک.ک در شنگال صورت می گیرد. در آخرین پرده از این تبلیغات نیچروان بارزانی تهدید کرده است که برای خارج کردن پ.ک.ک از شنگال به زور متوسل خواهیم شد. این نوع اظهارات که موازی با اظهارات مقامات ترکیه ایراد می شود در واقع تلاش برای راه انداختن جنگ برادری و برادرکشی است. تاریخ ثابت کرده که هیچ کس توان خارج کردن پ.ک.ک از شنگال را ندارد. چنین اظهار نظراتی علیه نیروهای پ.ک.ک که در شنگال حضور دارند و سکوت کردن در برابر ارتش ترکیه که بسیاری از مناطق کردستان عراق را اشغال کرده است ضربه زدن به اتحاد کردها است. مردم کرد کسانی که در این دوران حساس و خطیر برادر کشی را ترویج می کنند نمی بخشند.

در این بیانیه آمده است: زمانی که کردهای ایزدی در شنگال بدون مدافع رها شده بودند این یگان های مدافع خلق پ.ک.ک بودند که با رعایت اخلاق، وطن پرستی و ارزش های انسانی در آنجا مداخله کردند. از آن روز تا کنون ۲۳۰ نیروی خود را در راه دفاع از این منطقه از دست داده ایم. مداخلات ما در شنگال تا زمانی که این تهدید علیه مردم این منطقه ادامه دارد تداوم پیدا خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا