حقوق بشر

احضار پرشمار فعالان اردبیلی به وزارت اطلاعات

بیش از ۱۰ تن از فعالان اردبیلی درپی برگزاری مراسم گرامیداشت «جانباختگان سانحه‌ی قطار تبریز-مشهد» به اداره پلیس اطلاعات این شهر احضار شدند…

به گزارش خبرگزاری هرانا، بیش از ۱۰ تن از فعالان اردبیلی درپی برگزاری مراسم گرامیداشت «جانباختگان سانحه‌ی قطار تبریز-مشهد» به اداره پلیس اطلاعات این شهر احضار شدند.
هویت احراز شده ۱۰ تن از احضارشدگان عبارت است از: عسگر اکبرزاه، علی خیرجو، محمد جولانی، مصطفی پروین، موسی سودی، بهرام نوین فر، سعید صادقی‌فر، توحید امیر امینی، علی واتقی و میثم جولانی.
به گفته منابع نزدیک به این شهروندان، این ۱۰ تن بعلاوه چند تن دیگر، طی روزهای گذشته با دریافت احضاریه های کتبی جداگانه، جهت پاره‌ای از توضیحات به پلیس اطلاعات این شهر احضار شد‌ه‌اند.
گفته می‌شود، این اقدام در پی برگزاری گرامیداشت یاد و خاطره‌ی جانباختگان سانحه‌ی قطار تبریز-مشهد که با تجمع، برافراشتن پلاکارد و روشن نمودن شمع از سوی این فعالین همراه بوده، صورت گرفته است.
لازم به ذکر است طی روزهای اخیر اداره‌ی اطلاعات با تماس تلفنی و مراجعه به درب منازل ومحل کار این فعالین خواستار حضور آنان در اداره‌ی اطلاعات اردبیل شده بود، اما عدم حضور این شهروندان در اداره فوق، منجر به صدور احضاریه‌های مذکور شده است.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا