حقوق بشر

فایل اعدامهای ۶۷؛ دادگاه تجدید نظر احمد منتظری

روز جاری، جلسه دادگاه تجدیدنظر احمد منتظری فرزند آیت‌الله حسینعلی منتظری، برگزار شد. دادستان کل حکومت «اسلامی» اعلام کرد که پرونده احمد منتظری، به اتهام انتشار فایل صوتی پدرش درباره قتل عام زندانیان سیاسی در دادگاه ویژه روحانیت به ۲۱ سال زندان و خلع لباس محکوم شده بود، همچنان مفتوح است و حکم قطعی دادگاه ویژه روحانیت در این پرونده هنوز صادر نشده است…

احمد منتظریبه گزارش خبرگزاری هرانا، امروز ۱۹ دی ماه ۹۵، جلسه دادگاه تجدیدنظر احمد منتظری به ریاست محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور و رئیس دادگاه ویژه روحانیت در محل دادگاه ویژه روحانیت تهران برگزار شد.

بنا بر اعلام دادگاه، حکم نهایی در آینده ای نزدیک ابلاغ خواهد شد.

پیشتر احمد منتظری، در دادگاه ویژه روحانیت به دلیل انتشار یک فایل صوتی از پدرش به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم شده بود.

واکنش سلطان شکر به انتشار فایل منتظری

به گزارش خبرگزاری مهر، دادستان کل کشور و رئیس دادگاه ویژه روحانیت در خصوص آخرین وضعیت پرونده معروف به فایل صوتی منتشر شده از سوی بیت آیت الله منتظری و پرونده فرزند این فرد، گفت: با جریان مربوط به انتشار آن فایل صوتی برخورد جدی می شود.

پیش تر آخوند مکارم شیرازی معروف به سلطان شکر گفته بود: باید برخورد جدی با چنین افرادی صورت بگیرد تا دوباره چنین مسائلی در جامعه تکرار نشود.

دادستان کل کشور در خصوص پرونده احمد منتظری گفت: پرونده این فرد در حال حاضر در مرحله تجدید نظر است اما در آینده نزدیک حکم صادره برای وی قطعی می شود.

احمد منتظری فرزند آیت الله حسینعلی منتظری در جریان انتشار فایل صوتی در دادگاه ویژه روحانیت به دلیل انتشار یک فایل صوتی از پدرش به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم شده بود که بنا به گفته سایت این شخص، شش سال از این حبس درباره او اجرا خواهد شد.

همچنین به گفته خود احمد منتظری به این دلیل که «مجموع اقدامات متهم خلاف شأن روحانیت تشخیص داده شده» او به خلع لباس روحانیت هم محکوم شده بود.

واکنش سلطان شکر به انتشار فایل منتظری

دیگربان: ناصر مکارم شیرازی در دیدار دادستان کل ایران٬ انتشار فایل صوتی حسینعلی منتظری در مخالفت با اعدام‌های سال ۶۷ را اقدامی «انتقامی» دانست و خواستار برخورد با عاملان انتشار این فایل شد.

آقای مکارم شیرازی گفته که «گروهی به دنبال حرکت انتقامی از نظام هستند اگر چه که نظام جمهوری اسلامی از بین برود. بین این افراد و خارج از کشور هماهنگی وجود دارد.»

وی اضافه کرده «باید برخورد جدی با چنین افرادی صورت بگیرد تا دوباره چنین مسائلی در جامعه تکرار نشود.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا