زحمتکشان

سی‌و‌ششمین روز کمپ اعتراضی کارگران مهابادی

کارگران شاغل در شرکت‌های چهارگانه سبز مهابادی سی‌و‌ششمین روز اعتراض به پرداخت‌نشدن دستمزدهایشان را در چادرهایی که بر پا کرده‌اند، ازسر می‌گذرانند…

کارگران شاغل در شرکت‌های چهارگانه سبز مهاباد که شامل کشت‌و‌صنعت، دامداری، مرغداری و سردخانه زمزم مهاباد می‌شود، اکنون به ششمین هفته اعتراض خود وارد شده‌اند. این کارگران مهابادی در ۱۴ ماه گذشته تنها مبلغ‌هایی را به‌عنوان علی‌الحساب دریافت کرده‌اند و بخش زیادی از حقوق و مزایای آنها باقی مانده‌است.

مشکلات کارگران شرکت‌های چهارگانه سبز مهاباد پس از خصوصی‌سازی این مجتمع صنعتی در ۱۳۸۶، در دوران دولت «محمود احمدی‌نژاد» آغاز شد. کارگران مهابادی همچنین از شنیدن زمزمه تعدیل گسترده نیروی کار در این مجتمع نگران هستند. این شرکت نزدیک به ۲۰۰ کارگر داشت که گروهی از آن‌ها اخراج شدند و هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ کارگر در این چهار مجموعه کار می‌کنند.

کارگران معترض مهابادی در برابر مجتمع کشت و صنعت مهاباد چادر زده‌اند و در سرمای سخت زمستان مهاباد نیز اعتراض مدنی و صنفی خود را با زندگی در این چادرها ادامه داده‌اند. این کارگران می‌گویند که از پس معیشت خود برنمی‌آیند و تا زمان پاسخ‌گرفتن از مسئولان به زندگی در چادرها ادامه می‌دهند.

رادیو زمانه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا