گوناگون

خبرهای کوتاه پیرامون در گذشت رفسنجانی

علی اکبر هاشمی رفسنجانی هم درگذشت!  او از بناینگذاران جمهوری اسلامی و از نزدیکان خمینی بود. نیازی به برشمردن پُست و منصب های او نیست. نقش او در شکل گیری جمهوری اسلامی و تدام آن بعد از مرگ خمینی و به رهبری نشاندن خامنه ای غیر قابل چشم پوشی است.رفسنجانی بیشترین اطلاعات را از اعدامهای دهه ۶۰ داشت. او بیشتر از هر کس از فعالیت های تروریستی رژیم با اطلاع بود. او بیش از هر کسی با خامنه ای و فساد حاکم بر حکومت «اسلامی» و سیستمش آشنا بود و … 


محل دفن هاشمی با تصمیم خانواده ایشان تغییر کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محل دفن هاشمی با تصمیم خانواده ایشان تغییر کرد.

بر این اساس پیکر هاشمی در کنار خمینی خاک می شود.

پیش از این قرار بودجنازه او  در کنار قبر معصومه باشد .

بیانیه وزارت خارجه آمریکا در پی درگذشت هاشمى

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درگذشت  هاشمی رفسنجانی را به خانواده ایشان تسلیت گفت. ولی در این بیانیه به هاشمی گیت ها اشاره نکرد.

حسن نصرالله: مواضع هاشمی رفسنجانی را هرگز فراموش نخواهیم کرد

حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در پیامی درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی را به مردم ایران، خانواده او، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و سایر مقام‌های ایرانی  تسلیت گفته است.

آقای نصرالله در پیام خود آقای رفسنجانی را “همواره و به طور مطلق حامی ملت ، قضیه ، مقاومت و جهاد فلسطین” دانسته است.

در این پیام آمده: “در حزب الله هرگز و تا دنیا دنیاست ، مواضع حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را که همواره کنار ما در همه میادین و مراحل ایستادند، فراموش نخواهیم کرد به ویژه اینکه ایشان با خوشی ما خوشحال و با غم ما اندوهگین می شدند و روزی برای کمک و یاری ما تاخیر نکردند.”

علت فوت ‘نیاز به بررسی بیشتر دارد’

محمد آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت ایران درباره علت فوت اکبر هاشمی رفسنجانی  گفت: “این اتفاق کاملا ناگهانی رخ داده و نیاز به بررسی بیشتر دارد، اما آنچه که مشخص است ایشان در بدو ورود به بیمارستان علائم حیاتی نداشتند و وقفه کامل قلبی و تنفسی داشتند و علی‌رغم همه اقدامات انجام شده متاسفانه امکان بازگشت ایشان به حیات وجود نداشت.

روایتی از آخرین جلسه کاری هاشمی

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در اینستاگرام خود درباره جلسه امروز کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آقای هاشمی رفسنجانی نوشته است که او “حال خوشی داشت” و “با اعضای جلسه شوخی می‌کرد.”

آخرین اخبار حاکی از آن است که خامنه‌ای بر پیکر اکبر هاشمی رفسنجانی نماز خواهد خواند.

او درگذشت و بسیاری رازها را با خود برد. رازهائی از قبل از انقلاب بهمن۱۳۵۷ تا به امروز. از رابطه با آمریکا گرفته تا جنگ، از چگونگی برکناری منتظری تا چگونگی حبس خانگی موسوی و کروبی، از قتل های زنجیره ای تا کودتای  انتخاباتی ، از شکنجه و کشتار مردم در نقاط مختلف میهن مان ایران تا جنگ در سوریه ، در یمن و …

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا