بین‌المللی

واکنش مسکو به استقرار نظامیان «آمریکا» در مرز «روسیه»

روسیه به استقرار تانکها و خودروهای زرهی آمریکایی درمرزهای کشورش واکنش نشان داد.سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اظهار کرد: برای ما این رفتارها نمونه‌ای از فعالیت‌های نظامی تحریک آمیز بیشتر در نزدیکی مرزهای روسیه در چارچوب سیاست ننگین محدودسازی علیه کشور ماست…

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری یورو نیوز، آمریکا اولین کاروان نظامی خود را در قالب عملیات “اراده آتلانتیک” از آلمان به لهستان فرستاد. تصمیم این عملیات توسط باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، به دلیل الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه گرفته شد.

این کاروان شامل دستگاه ۲۴ خودروی چندمنظوره نظامی “هاموی” و ده‌ها کامیون است که روز پنجشنبه از مرز آلمان وارد لهستان شدند و مورد استقبال ارتش این کشور قرار گرفت.

در پایان فرآیند استقرار تمامی نیروهای عملیات “اراده آتلانتیک” صدها خودروی زرهی و نظامی و ۸۷ تانک “آبرامز” در لهستان حضور خواهند داشت.

همزمان قرار است ۴۰۰۰ نیروی زمینی آمریکایی در سراسر لهستان، کشورهای حوزه بالتیک، بلغارستان و رومانی مستقر شوند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اظهار کرد: برای ما این رفتارها نمونه‌ای از فعالیت‌های نظامی تحریک آمیز بیشتر در نزدیکی مرزهای روسیه در چارچوب سیاست ننگین محدودسازی علیه مسکو است.

وی ادامه داد: واضح است که هدف از استقرار سریع تجهیزات نظامی سنگین در اروپا تلاش کابینه در حال کناره‌گیری باراک اوباما برای پیچیده‌ کردن هر چه بیشتر روابط دوجانبه میان دو کشور است.

پس از پایان جنگ سرد این یکی از گسترده‌ترین عملیات های استقرار نیروی نظامی از سوی آمریکا در اروپا محسوب می‌شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا