ورزشی

کی‌روش باز هم بیانیه داد/ ببازیم تقصیر فدراسیون است!

سرمربی تیم ملی ایران درباره استعفایش توضیحات جدیدی بیان کرد.

متن بیانیه جدید کارلوس کی‌روش به این شرح است !

بعد از درخواست استعفایم، اجازه بدهید این را به طور رسمی اعلام کنم:

۱- بعد از اتفاقات و درگیری های اخیر در مورد تیم ملی در طول کمپ تمرینی دوبی در روز ۶ ژانویه، من درخواست استعفایم از پست هدایت تیم ملی ایران را بدون هیچ درخواست مالی یا غرامت ارائه دادم.

۲- این درخواست با رئیس فدراسیون آقای تاج به بحث گذاشته شد؛ بعد از اینکه ایشان تایید کرد شرایط و توانایی اجرای سومین برنامه آماده سازی جام جهانی که از قبل پذیرفته شده بود را به دلایل مختلف از جمله مخالفت سیستماتیک آقای برانکو ایوانکوویچ ندارد.

۳- با توجه به فراهم نبودن شرایط سومین برنامه آماده سازی تیم ملی، من نگرانی حرفه ای جدی خودم را از آینده تیم ملی و موفقیت در مرحله مقدماتی جام جهانی ابراز کردم.

۴- بعد از ارائه استعفانامه‌ام، اکنون یک نامه رسمی از فدراسیون دریافت کردم که با درخواست استعفایم مخالفت شده است.

۵- می‌توانم درک کنم که تصمیم رئیس و هیئت مدیره فدراسیون فوتبال ایران نشانه ای بر اعتماد و اطمینان از تعهد شخصی و حرفه ای و مهارت من است؛ و همین طور به صداقت و تعهد کامل من به تیم ملی. این باعث افتخار من است این پست را باز هم در اختیار بگیرم و این تایید مسئولیت بیشتری برای من به همراه دارد.

۶- با این وجود، می‌خواهم تاکید کنم که برنامه سوم آماده سازی ما که برای رساندن تیم ملی به بالاترین سطح بود و باعث افزایش پرستیژ تیم ملی در دنیا می شد، حالا به پایان رسیده است؛ به دلیل مخالفت دائمی و سیستماتیک آقای برانکو و سایر اشخاص ورزشی.

۷- از حالا به بعد، برخلاف سایر تیم‌هایی که برای رسیدن به جام جهانی تلاش می‌کنند، تیم ملی ایران به تمرین و بازی در تاریخ‌ها، استانداردها و ضوابط فیفا محدود است.

۸- این برنامه محدود فیفا از حمایت من برخوردار نیست. در واقع من با آن کاملا و عمیقا مخالف هستم. معتقدم که این برنامه غیرمسئولانه، موفقیت ایران در مقدماتی جام جهانی را به خطر می اندازد.

۹- در نتیجه، اجازه بدهید روشن کنم؛ تردیدی نیست که این برنامه جدید آماده سازی جام جهانی نتیجه تصمیمات یک‌جانبه فدراسیون، رئیس و هیئت مدیره است و در نتیجه، مسئولیت کامل آن هم، با آنهاست.

کارلوس کی‌روش

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا