گوناگون

آش آنقدر شور شد که صدای آشپز هم در اومد

تعداد ۲۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در تذکری به حسن روحانی خواستار تسریع در رفع مشکل معیشتی اقشار آسیب‌پذیر با توجه به گرانی‌ روزافزون کالاهای اساسی و مواد غذایی شدند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫مجلس شورای اسلامی‬‎به گزارش افکارنیوز، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی« رژیم»در جلسه علنی امروز مجلس (۲۶ دی‌ماه ۹۵) از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:
سیدمرتضی خاتمی  به اتفاق ۲۴ نفر از نمایندگان  مجلس در تذکری به رئیس جمهور خواستار تسریع در رفع مشکل معیشتی اقشار آسیب‌پذیر مستند به سند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی با توجه به گرانی روز افزون کالاهای اساسی و مواد خوراکی شدند.
سید علی ادیانی  به وزیر علوم لزوم حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای نخبگان و همچنین نوآوری علمی و فناوری را متذکر شد.
امیر خجسته نماینده مردم همدان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لزوم تأمین ساز و کار مناسب و قانونمندی برای تأمین لوازم توانبخشی معلولان را متذکر شد.
علیرضا محجوب  به رئیس اجرایی رژیم لزوم تشکیل ستاد رسیدگی برای حل مسأله کریدور شمال-جنوب را متذکر شد و همچنین خواستار توضیح علت تأخیرهای دولت در تکمیل طرح‌های عمرانی و بدعهدی پیمانکاران و خواستار توضیح علت عدم برخورد جدی با غارت‌گران حریم دریا و رودخانه‌های مرزی در مناطق آزاد تجاری شد.
جبار کوچکی‌نژاد به وزیر آموزش و پرورش در مورد انتصاب افرادی خارج از مجموعه آموزش و پرورش در پست‌های کلیدی این حوزه تذکر داد.
نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب  در تذکری به رئیس جمهور در مورد علت موافقت با برداشت ۹ درصد از ۲۷ درصد حق بیمه کارگران به درخواست وزیر بهداشت توسط وزارت اقتصاد چیست.
حسن نوروزی در تذکری به وزیر صنعت خواستار توضیح علت اظهارات وی درخصوص حقوق‌های نجومی و همچنین توضیح علت گرانی ۴۸ درصدی کالاهای اساسی شد.
محمدرضا پورابراهیمی  به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لزوم ساماندهی وضعیت نامناسب کاروانهای زیارتی سازمان حج و زیارت را متذکر شد.
علی بختیار  به وزیر صنعت لزوم جلوگیری از واردات قطعات خودرو که در داخل تولید می‌شوند را متذکر شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا