گوناگون

خبر دردآور خودسوزی یک نانوای دیگر

روز ۲۵ دیماه یک مرد نانوا در مقابل اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان اردبیل به نشانه اعتراض اقدام به خودسوزی کرد. این شهروند اردبیلی با ۹۰ درصد سوختگی به بیمارستانی در تبریز منتقل شد و علیرغم رسیدگی پزشکی اولیه روز گذشته جان خود ار از دست داد…

این در حالیست که سه هفته پیش نیز یک نانوا در گلپایگان از شدت فشار اقتصادی و ناتوانی در افزایش حقوق کارگرش، خود را با بنزین به آتش کشید و در بیمارستان جان باخت. در این راستا به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل به نقل از آذرسلام در دوم دی ماه سال جاری، یک نانوای اردبیلی نیز به علت بدهی ۳۰۰ میلیونی این شخص به یک بانک خصوصی داشته که حتی حکم اجرایی نیز برای خانه وی صادر شده بود؛ در مقابل اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اقدام به خودسوزی کرد .

به گزارش خبرگزاری هرانا، بر اساس شنیده ها اداره آرد و نان اردبیل با توجه به بدهی قبلی این نانوا، از دادن آرد به این شخص امتناع می کند و بر همین اساس این نانوا با حضور در مقابل اداره کل صنعت، معدن و تجارت به نشانه اعتراض اقدام به خودسوزی می کند.

براساس آخرین اطلاعات، این نانوا با ۹۰ درصد سوختگی برای درمان به تبریز منتقل شده بود که نهایتا مورخ ۲۶ دیماه در این بیمارستان جان خود را از دست داد.

گفته میشود تعدادی از کارمندان اداره بازرگانی عکس و فیلم هایی از این واقعه تهیه کرده بودند با اینحال ماموران امنیتی موبایل های آنها را ضبط و تصاویر را از تلفن ها حذف کردند، همچنین مامورین حاضر در صحنه حاضرین را در مورد اطلاع رسانی از این واقعه تهدید کردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا