گوناگون

برجام به کما رفته ؛واکنش آمریکا به اظهارات امروز روحانی

به گزارش  تلویزیون ای بی سی، مشاور ارشد دونالد ترامپ تصریح کرد ترامپ، از برجام خوشش نمی آید و این توافق هسته ای همانند بیماری است که در وضع خطرناکی قرار دارد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫برجام‬‎

مجری شبکه پرسید:«اگر بخواهیم شفاف باشیم، می توان گفت که پاره کردن توافق هسته ای ایران، دیگر وعده قاطع (ترامپ) نیست؟»

پریباس در پاسخ گفت:« فکر می کنم این توافق همانند بیماری است که با تجهیزات پزشکی زنده مانده است. من چنین تعبیری را درباره توافق هسته ای دارم. اما من اینجا نیستم که بگویم که این مسیر در ادامه به چه صورت خواهد بود. اما در هرصورت، واقعا باور دارم که این توافق همانند بیماری است که با تجهیزات پزشکی زنده مانده است. می دانم که رئیس جمهور منتخب، از توافق هسته ای ایران خوشش نمی آید. به نظر او، این توافق بسیار بسیار بد است. این نگرش در نقطه شروع بحث در این خصوص وجود دارد.

شبکه خبری العالم: سخنگوی کاخ سفید گفت:ما هیچ تعهدی به رهبران کشورهای خارجی و از جمله ایران درباره اقدامات دولت آتی آمریکا نداده ایم.

جاش ارنست روز سه شنبه این موضوع را در پاسخ به خبرنگاری اعلام کرد که پرسید: رئیس جمهوری ایران امروز اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا نمی تواند توافق اتمی را به صورت یکجانبه لغو کند. آیا دولت اوباما تعهدی به دولت ایران درباره این موضوع داده است ؟آیا از نظر منطق رئیس جمهور منتخب می تواند توافق را باطل کند؟

سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس جمهوری(اوباما) بارها اعلام کرده است.این دولت هیچ تعهدی به رهبران کشورهای خارجی درباره اینکه دولت آتی آمریکا چه کاری انجام خواهد داد یا نخواهد داد ،نداده است. رئیس جمهوری آتی درباره آنچه که برای این کشور بهتر است ،تصمیم گیری خواهد کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا