گوناگون

ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد کرد

دونالد ترامپ با شرکت در مراسم تحلیف، در مقام چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا سوگند ادا کرد و رسما سکانداری کاخ سفید را برعهده گرفت. …
روز جمعه (۲۰ ژانویه / اول بهمن) دونالد ترامپ در میان شمار زیادی از مقامات بلندپایه سیاسی، نظامی و اقتصادی ایالات متحده، از جمله باراک اوباما، روسای مجلس نمایندگان و مجلس سنا، روسای جمهوری قبلی، هیئت‌های دیپلماتیک، اعضای کابینه فعلی و کابینه آینده، سخنرانی پیش از سوگند خود را انجام داد. جیمی کارتر ۹۲ ساله، رییس جمهور دموکرات پیشین ایالات متحده و هیلاری کلینتون، رقیب اصلی ترامپ در انتخابات شرکت داشتند.

مراسم سوگند رئیس جمهور آمریکا در ساختمان کنگره آمریکا (کاپیتول) در واشنگتن دی‌سی انجام شد.

دونالد ترامپ، دست بر انجیل، سوگند یاد کرد که وظایفش را صادقانه انجام دهد و تمامی توان خود را برای حمایت و محافظت از قانون اساسی ایالات متحده به کار ببرد.

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۸ نوامبر ۲۰۱۶ موفق به پیشی گرفتن از هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود و پیروز انتخابات شود.
در این مراسم چهار رییس جمهوری پیشین آمریکا و بعضی از اعضای کنگره شرکت کرده بودند؛ اگرچه حدود ۶۰ نفر از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا مراسم تحلیف ترامپ را تحریم کردند و از حضور در مراسم خودداری کردند.
گفته می شود که در مراسم تحلیف ترامپ، ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار نفر شرکت دارند.

سخرانی دونالد ترامپ پس از ادای سوگند در مراسم تحلیف؛ پخش زنده


Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا