ورزشی

پاسخ به شایعه حضور ۴ مرد در تیم ملی فوتبال بانوان ایران

ملی پوش اسبق تیم ملی فوتبال بانوان مدعی است که برخی مانع پیشرفت فوتبال بانوان می شوند و با انتشار عکس متعلق به او حاشیه سازی می کنند.

اردستانی

هرچند وقت یک بار عکسی از تیم ملی فوتبال بانوان در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر می‌شود مبنی بر حضور چهار مرد در تیم ملی فوتبال بانوان و تاکید عکس نیز بر بازیکن شماره ۱۰ است. در همین راستا با فاطمه اردستانی بازیکن شماره ۱۰ مصاحبه ای را انجام داده ایم که در زیر می خوانید:

فاطمه اردستانی در گفت و گو با ایسنا، درباره عکس منتشر شده در فضای مجازی و رسانه ها اظهار کرد: عکسی که شاهد آن هستیم مربوط به المپیک نوجوانان سنگاپور است که در آن زمان پانزده سال داشتم. تمام اعضای تیم ملی فوتبال بانوان قبل از اعزام به رقابت‌های سنگاپور در دهکده المپیک نزدیک به ۱۰ تست دادیم و این تست‌ها به سنگاپور فرستاده شد و آنها تایید کردند که بانوان ایرانی نه مشکل دوپینگ دارند و نه هیچ مشکل دیگری و تنها مسئله آنها بازی با حجاب است.

او در ادامه افزود: سنگاپوری ها به نوع پوشش سر ملی‌پوشان اعتراض داشتند که در نهایت پوشش کلاه را قبول کردند و ما راهی مسابقات شدیم. حتی تا حدود سه سال بعد از رقابت‌ها سنگاپور نیز مشکلی وجود نداشت و ما در رقابت‌های آسیایی نیز شرکت کردیم و در آن زمان ایراندوست، مربی تیم بود و با پیروزی مقابل تیم‌های اردن و هند از گروه خود بالا رفتیم و از خوشحالی نماز شکر خواندیم و فدراسیون نیز بسیار خوشحال شده بود، چرا که برای نخستین بار بود بانوان فوتبالیست ایرانی در رقابت های آسیایی توانسته بودند از گروه خود صعود کنند.

اردستانی در ادامه به انتشار عکس منتشر شده اشاره کرد و گفت: این عکس بعد از چهار سال از رقابت‌های فوتبال سنگاپور منتشر شد، ولی کسی پیگیری نکرد و زمانی که فوتسال ما برای نخستین بار قهرمان آسیا شد، عرب‌ها به بانوان ایرانی تهمت زدند، اما هراتیان پشت تیم‌ ‌ملی را گرفت و از ما دفاع کرد. در حال‌ حاضر کسانی وجود دارند که نمی‌توانند موفقیت بانوان ایرانی را شاهد باشند و به همین دلیل سعی می‌کنند تا با انتشار این گونه اخبار فضا را بر علیه فوتبال بانوان کنند. آنهایی که از فوتبال بانوان اطلاع دارند به هیچ عنوان این اخبار را باور ندارند اما کسانی که اطلاعی ندارند و همچنین علاقه‌ای به پیشرفت تیم‌ ‌ملی بانوان نیز ندارند دست به شایعاتی این چنینی می زنند.

ملی پوشان در رقابت های سنگاپور، عکسی که با عنوان حضور چهار مرد در تیم ملی منتشر شد

اردوهای تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال بعد از یک سال تعطیلی از اول بهمن ماه شروع به فعالیت کرده است که اردستانی در ادامه بیان کرد:  هر زمان که تیم‌ ‌ملی بزرگسالان شروع به فعالیت می‌کند این حرف و حدیث‌ها نیز آغاز می‌شود.  خدا می داند دوباره چه اتفاقی باید رخ دهد تا این عکس بار دیگر منتشر شود و از آن سوء استفاده کنند.

اردستانی از سختی ها و خاطرات خوب در زمان عضویت در تیم ملی گفت و ادامه داد: زمانی که در تیم‌ ‌ملی بودم بهترین دوران خود را سپری می‌کردم. مربیان خوبی همچون مظفر و ایراندوست داشتم که از مربیان بزرگ من هستند و جا دارد که از آنها تشکر کنم ولی واقعیت این است که در ایران برای بانوان اهمیتی قائل نیستند. بانوان فوتبالیست شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند  و در اردوها حاضر هستند، حتی زمانی که ما در اردو بودیم حقوقی را دریافت نمی کردیم و در هر اعزام ۱۰۰ دلار به ما می دادند که ما آن را صرف خرید سوغاتی می کردیم و علاوه بر این نیز از پدران خود پول توی جیبی دریافت می کردیم. مگر زمانی که بانوان فوتبالیست قهرمان آسیا شدند به آنها چقدر پاداش دادند؟ تنها دو سکه! در حالی که تیم فوتبال مردان تا به حال موفق نشده است در جام جهانی از گروه خود صعود کند و اگر این اتفاق برای آنها رخ دهد قطعا به آنها جوایز میلیاردی تعلق خواهد گرفت، اما دختران فوتبالیست این همه زحمت کشیدند و در اردوهای طاقت فرسا حضور داشتند که  نخستین سختی در اردوها دوری از خانواده‌ است و واقعا این حق بانوان ایرانی نیست که جواب سختی‌های آنها این گونه با شایعات داده شود.

فاطمه اردستانی در پایان صحبت های خود را اینگونه ادامه داد: به نظر من مسئولان باید به فکر بانوان باشند. حال باید منتظر بمانیم تا اگر دوباره از تیم‌ ‌ملی فوتبال بزرگسال بانوان خبری بیرون آید این عکس بار دیگر منتشر شود و از آن سوء استفاده کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا