زحمتکشان

ادامه تجمع کارگران هپکو

تجمع کارگران هپکو هنوز ادامه دارد

اعتراض جمعی کارگران «هپکو اراک» که از ۱۸ دی ماه در واکنش به خصوصی سازی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آغاز شده بود، امروز نیز ادامه دارد.

تجمع کارگران هپکو اراک

منابع خبری ایلنا در کارخانه هپکو اراک می گویند که دلیل برپایی این اعتراض پانزده روزه بی‌تفاوتی کار فرمای کارخانه در قبال پرداخت مطالبات کارگران است.

به ادعای این کارگران مشکلات کارخانه هپکو اراک زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن زمان تا کنون با مشکلات فراوانی روبه رو هستیم و طی این مدت به دلیل بی‌توجه‌ای مسئولان نه تنها وعده‌های هنوز بی عمل مانده است که هر روز بر فشار مشکلات افزوده می‌شود.

طبق اظهارات کارگران هپکو در جریان اعتراض روز های گذشته آنها،روز چهارشنبه هفته گذشته جلسه ای با حضور وزیر اقتصاد و سازمان خصوصی سازی واعضای هیات مدیره کارخانه در تهران بر گزار شدکه در آن جلسه مقرر شد در جلسه ای دیگری اعضای هیئت عالی برای واگذاری سهام شرکت هپکو تصمیم گیری کنند.

معترضان که در حال حاضر امیدوارند در جلسه مذکور که قراربود دیروز شنبه برگزار شودبه مطالبات خود برسند افزود:این جلسه بصورت موقت به احترام جانباختگان حادثه دلخراش آتش سوزی ساختمان پلاسکو موقتا لغو شده است. در عین حال این کارگران که از بابت واریز نشدن ۵ ماه مطالبات معوقه خود در آستانه سال نو نگرانند یادآور می شوند که در حال حاضر منفک کردن بخش خصوصی کارخانه در صدر خواسته‌های آنان قرار دارد .

کارگران معترض هپکو که در پی اعتراضات هفته های گذشته خود دیروز شنبه مقابل ساختان استانداری استان مرکزی وامروز سوم بهمن ماه در محوطه کارخانه به اعتراضات صنفی خود ادامه داده اند می گویند تا بازگشتن سهام کارخانه به بخش دولتی به تجمعات هر روز ه خود ادامه می دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا