اجتماعی

ششمین روز فاجعه پلاسکو؛ پایان ۷۰درصد آواربرداری

ویرانه‌های ساختمان پلاسکو بر اثر بارش برف سفیدپوش شد. آخرین اخبار از ۲۰۲ مصدوم و خروج بیش از ۱۱هزار تن آوار حکایت دارد اما از کشف جسدی تازه خبری نیست.

خبرگزاری ایسنا به نقل از جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از به پایان رسیدن نزدیک به ۷۰درصد از عملیات آواربرداری در ساختمان پلاسکو خبر داده است. بارش برف پلاسکو را که در ششمین روز فاجعه سوختن و فرو ریختن خود به سر می‌برد سفیدپوش کرده است.

تا کنون حدود ۲۰۰ کامیون آوار از منطقه خارج شده است. در جست‌وجوهای چند ساعت گذشته تعدادی از لوازم و تجهیزات فردی آتش‌نشانان، از جمله کپسول اکسیژن و نظایر آن کشف شده است.

ایسنا می‌نویسد، با وجود تلاش بی‌وقفه امدادگران شامگاه دوشنبه جسدی کشف نشد و خانواده‌های مفقودان همچنان در انتظار به سر می‌برند. آخرین آمارهای اورژانس ایران خبر از ۲۰۲ مصدوم می‌دهد.

در جلسه کمیته دولت درباره پلاسکو چه گذشت؟

ایسنا می‌گوید، اگر مراحل برداشت آوار با همین منوال ادامه پیدا کند آواربرداری پلاسکو تا پایان این هفته به اتمام می‌رسد.

عملیات آواربرداری از روز پنج‌شنبه که ساختمان به دنبال آتش‌سوزی فرو ریخت تا کنون ادامه دارد. آمار رسمی حکایت از کشف اجساد دو آتش‌نشان و چهار شهروند (کسبه یا مالک واحدهای تجاری) دارد. یک آتش‌نشان نیز در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

آمارهای اولیه حاکی از آن بود که بیش از ۲۰ نفر زیر آوارهای پلاسکو محبوس شده‌اند. آخرین گزارش‌ها نشانگر آن است که احتمال زنده یافتن کسی زیر آوارها نزدیک به صفر است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا