گوناگون

امیرارجمند خطاب به نتانیاهو: به جای دلسوزی ریاکارانه برای ملت ایران به جنایت در فلسطین پایان دهید

اردشیر امیرارجمند مشاور ارشد میرحسین موسوی در صفحه ایسنستاگرام خود درباره دیام اخیر نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: به جای دلسوزی ریاکارانه برای ملت آگاه و رشید ایران به جنایت در فلسطین پایان دهید. دچار توهم و اشتباه نشوید. اینجا ایران است. دشمنان آزادی و حق تعیین سرنوشت یک ملت، دوست مردم ایران نخواهند بود….

اردشیر امیرارجمند مشاور ارشد میرحسین موسوی در صفحه ایسنستاگرام خود درباره پیام اخیر نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: «به جای دلسوزی ریاکارانه برای ملت آگاه و رشید ایران به جنایت در فلسطین پایان دهید. دچار توهم و اشتباه نشوید. اینجا ایران است. دشمنان آزادی و حق تعیین سرنوشت یک ملت، دوست مردم ایران نخواهند بود.»

به گزارش کلمه، پیام نتانیاهو روز گذشته خطاب به مردم ایران در حالی منتشر شد که مخاطبان ایرانی نسبت به آن واکنش تندی نشان دادند. تا جایی که در فضای مجازی هشتگ‌هایی مانند «ننگت باد» و برخی ناسزا ساخته شد.

نتانیاهو در پیامی ویدئویی خود گفته بود که اسرائیل بین حکومت ایران و مردم این کشور تفاوت قائل است و خود را دوست مردم ایران می‌داند نه دشمن. او همچنین گفته بود خواسته پیش از ملاقات با دونالد ترامپ با مردم ایران صحبت کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان انتقادهایی درباره سانسور، نقض حقوق بشر و عدم آزادی انتخابات در ایران گفته بود که حکومت ایران با شعار نابودی اسرائیل به دنبال “نهادینه کردن خصومت” است.

زهرا موسوی دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز در واکنش به این پیام نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه فیس‌بوک نوشته‌ای را منتشر کرد.

در بخشی از این نوشته آمده: «دستان ما به یمن با هم بودن آنقدر پر است که آشکار و پنهان به سوی بیگانه درازش نکنیم. این ما هستیم که خط سرخ شهیدانمان را فراموش نکرده و نمی‌کنیم. “جمال چهره آنان حجت موجه ماست” تجربه سال‌ها سال آزادیخواهی و آزادگی این را به همه، به خاطره تاریخی و وجدان جمعی آموخته است که اگر عاقلانه در دامن ماجراجویی و جنگ‌طلبی نمی‌افتیم‌، اما راهی برای فرصت‌‌طلبان بیگانه هم باز نخواهیم کرد. ما روی پای خود ایستاده‌ایم و باز هم می‌ایستیم.

نیازی نیست تا بیگانه با نامی آغشته به بدی‌ها دلسوزی‌مان کند، درد ما داخلی‌ست. یک دلسوز هرگز غریبه را وارد مشکلاتش نمی‌کند. غریبه‌ای که از دیوار حیات یک ملت بالا رفته و مدعی داروغگی هم هست آن‌هم با دستانی پرخون و با گنجینه اسلحه و کلاهک هسته‌ای و با روش‌های مخوف شکنجه.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا